REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Poczta Polska wysyła załogę na strzelnicę. Szkolenia z obsługi broni palnej w każdym województwie

„Powitanie z bronią” to nazwa uruchomionego właśnie programu szkoleń strzeleckich dla pracowników Poczty Polskiej. Państwowy operator zapewnia, że szkolenia dla całej załogi będą bezpłatne i dobrowolne, a nauczyć się strzelać z pistoletu czy karabinu będzie mógł każdy, kto nie jest ochroniarzem z licencją na broń.

12.07.2022
14:43
Militaryzacja Poczty Polskiej. Poczta Polska wysyła załogę na strzelnicę i zachęca do WOT-u
REKLAMA

O tym, że państwowy operator pocztowy zachęca swoich pracowników do nauki strzelania i wstępowania do Wojsk Obrony Terytorialnej napisała wtorkowa „Gazeta Wyborcza”. W przesłanej Bizblogowi odpowiedzi na nasze pytania spółka przyznaje, że taki program faktycznie został wprowadzony, a pracowników poinformowano o nim w poniedziałek.

REKLAMA

Celem tej inicjatywy jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią. Program wpisuje się także w szerokie spektrum innych działań zainicjowanych przez Pocztę, ukierunkowanych na wykształcenie lub wzmocnienie niezbędnych kompetencji wśród Pocztowców na wypadek sytuacji kryzysowych – wyjaśnia biuro prasowe Poczty Polskiej.

Program szkoleń strzeleckich jest dostępny dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej poza tymi, którzy są pracownikami ochrony, już mają pozwolenia na broń i są członkami klubów strzeleckich. Bezpłatne i – jak zapewnia spółka – dobrowolne szkolenia będą organizowane w każdym województwie.

undefined

Jak ma wyglądać program szkoleń z posługiwania się bronią? Spółka wyjaśnia, że obejmuje on zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin, prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy – czytamy.

Celem realizacji programu jest budowanie świadomości społeczeństwa obywatelskiego wśród Pocztowców oraz kształtowanie postaw proobronnych, rozwijanie poczucia przynależności państwowej i jedności narodowej – przekonuje narodowy operator pocztowy.

Reakcja na wojnę w Ukrainie

W obliczu wydarzeń, które dzieją się za naszą wschodnią granicą, niezwykle ważne są umiejętności obronne obywateli

– podkreśla Poczta Polska.

Spółka podkreśla, że program „Powitanie z bronią” to także nawiązanie do tradycji II RP – w okresie międzywojennym prowadzone było Pocztowe Przysposobienie Wojskowe. To m.in. dzięki niemu Pocztowcy tak dzielnie i wytrwale bronili Poczty Polskiej w Gdańsku w 1939 roku – zwraca uwagę spółka.

REKLAMA

Jak pisze „Wyborcza”, od końca kwietnia w Poczcie Polskiej obowiązuje także program „Ramię w Ramię z WOT”. Polega on na tym, że dla pracowników, którzy pełnią służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej i przystąpią do programu, Poczta Polska obiecuje możliwość udziału w atrakcyjnych szkoleniach organizowanych przez pracodawcę, m.in. strzeleckich, udzielania pierwszej pomocy czy cyberbezpieczeństwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA