REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Naturalne i wegańskie kosmetyki od Weroniki Rosati. Lajuu rusza na podbój rynku

Aktorka sygnuje nową markę kosmetyków, która ma wyróżniać się naturalnymi składnikami, nietestowaniem na zwierzętach oraz sprzedażą w szklanych opakowaniach. Lajuu celuje w zebranie miliona złotych na ekspansję w ramach crowdfundingu.

16.05.2021
16:01
Naturalne i wegańskie kosmetyki od Weroniki Rosati. Lajuu rusza na podbój rynku
REKLAMA

Historia, która doprowadziła do kampanii crowdfundingowej Lajuu rozpoczyna się w 2017 roku. Wtedy to Aneta Stacherek stworzyła markę kosmetyków dla kobiet w ciąży i po porodzie.

REKLAMA

Bellamama powstała z pasji oraz z własnej potrzeby

– komentuje w rozmowie ze Spider’s Web sama zainteresowana.

Nisza była wówczas niezagospodarowana, a młoda marka zyskiwała kolejne klientki, ceniące sobie naturalny skład kosmetyków.

Przy wsparciu ekspertów opracowałam bezpieczne receptury i koncepcje produktów, a później sprzedawałam je na niewielką skalę

– dodaje Aneta Stacherek.

W jej głowie pojawił się pomysł na ekspansję z wykorzystaniem konceptu naturalnych kosmetyków. W polskim rynku drzemie bowiem potencjał. W ubiegłym roku, pomimo pandemii koronawirusa oraz wprowadzanych ograniczeń w handlu odnotował on wzrost na poziomie 1,6 proc., osiągając wartość ok. 25 mld zł. W tym roku tempo rozwoju rynku kosmetyków ma wynieść już ponad 4 proc. Jaki plan na jego podbój ma businesswoman?

Naturalne receptury i wyselekcjonowane składniki

Lajuu ma być marką premium z naturalnymi, wegańskimi, nietestowanymi na zwierzętach kosmetykami do pielęgnacji skóry. Mają być sprzedawane w szklanych, ekologicznych opakowaniach. Stacherek przekonuje, że trend świadomego dbania o ciało nie jest chwilową modą, a produkty ze składem pochodzenia roślinnego stały się ważnym elementem naszego życia.

Rośnie świadomość konsumentów. Przez pandemię zaczęliśmy zwracać większą uwagę na nasze zdrowie

– wyjaśnia.

W badaniu SW Research aż 93 proc. Polek z dużych miast zadeklarowało, że stosuje kosmetyki naturalne.

To idealny moment na wprowadzanie nowych marek i działanie w tej kategorii, póki jeszcze nie jest ona przepełniona. Zapotrzebowanie na takie kosmetyki nadal będzie wzrastać

– dodaje.

Jeszcze w tym miesiącu wystartować ma sprzedaż pierwszych produktów. Portfolio ma być zaś sukcesywnie rozwijane, aby osiągnąć liczbę 25 kosmetyków w 2022 roku. W dalszej perspektywie firma chce dodać do oferty preparaty o działaniu prozdrowotnym, które nie tylko pielęgnują ciało od zewnątrz, ale i od środka. Mają to być shoty witaminowe czy kolagen w płynie.

 class="wp-image-1428856"

Planem na podbój rynku jest również współpraca z gwiazdami

Pierwszą z nich jest Weronika Rosati. Co ciekawe, aktorka nie tylko promuje kosmetyki, ale również brała udział w tworzeniu biznesu od samego początku.

Weronika projektowała koncepcję opakowań czy skład i zapach preparatów

– mówi Aneta Stacherek, która z Weroniką zawarła „długoterminową umowę”.

Jej wynagrodzenie zależeć ma od sprzedaży kosmetyków, a w razie sukcesu tej formy promocji Lajuu ma nawiązywać kolejne współprace z gwiazdami.

 class="wp-image-1428853"
 Założyciele Lajuu - Aneta Stacherek (prezes) i Paweł Kibalczyca (wiceprezes).

Wierzymy w siłę marek tworzonych przez celebrytów

Prawie połowa Polaków deklaruje chęć zakupu produktów znanych osób. Zaangażowanie Weroniki Rosati w cały biznes przełoży się to na długofalowe efekty sprzedażowe i dodatkowo wpłynie na sukces rynkowy naszej marki

– opisuje Paweł Kibalczyc, wiceprezes zarządu Lajuu.

Drugim motorem napędowym ma być kampania crowdfundingowa, która wystartowała w kwietniu. Firma celuje w pozyskanie miliona złotych, ale... pieniądze to nie wszystko.

Dotrzemy do osób, które chcą razem z nami tworzyć ten biznes, są naszymi naturalnymi ambasadorami. Wiemy także o tym, że często są to osoby, które posiadają know-how i odpowiednie doświadczenie do tego, by zasiąść np. w Radzie Nadzorczej

– wyjaśnia Kibalczyc.

Do zakończenia kampanii pozostało jeszcze nieco ponad 50 dni. Do miliona brakuje zaś nieco ponad ¾ tej kwoty. Fundusze mają w przyszłości pozwolić na budowę własnego zakładu produkcyjnego i wypuszczenie kosmetyków naturalnych dla mężczyzn.

Od crowdfundingu po NewConnect

Spółka celuje w pierwszą dywidendę już w 2024 roku, kiedy chce podzielić się zyskiem z akcjonariuszami w wysokości do 50 proc. zysku netto.

REKLAMA

W 2021 r. chcemy uzyskać przychód na poziomie 2,1 mln zł, w 2022 r. już 6 mln zł, a w 2023 r. 7,8 mln zł. Dzięki wysokiej marży już w tym roku spodziewamy się około 0,5 mln zł zysku netto, a w kolejnym powyżej 1 mln zł. Te prognozy pokazują, że jest to biznes z potencjałem, który pozwoli zarobić nie tylko nam, ale każdemu, kto zdecyduje się dołączyć do naszej spółki

– mówi Michał Bachrynowski, członek zarządu i dyrektor finansowy Lajuu.

Dodatkowo w planach jest debiut na NewConnect w przeciągu 3 do 5 lat. Ma to umożliwić akcjonariuszom łatwą sprzedaż akcji w wybranym przez siebie czasie. Plany są więc bardzo dalekosiężne, choć popularność akcji crowdfundingowej nie powala.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA