1. bizblog
  2. Biznes

Chcesz kontrolować swój sklep z pozycji smartfonu? Poznaj kasoterminal od Idea Banku

Lokowanie produktu

Płatności bezgotówkowe to już prawie 35 proc. wszystkich transakcji. Dodatkowo płacąc kartą wydajemy nawet o 40 proc. więcej pieniędzy niż gdybyśmy to robili gotówką. Przedsiębiorcy z takich czy innych powodów wykluczeni z bezgotówkowych możliwości wyraźnie zostają w tyle. Teraz pomóc im w dogonieniu reszty stawki ma Idea Bank, który prezentuje swój kasoterminal #ideapay.

08.05.2019
9:45
kasoterminal idea bank

Dzisiaj prawidłowe funkcjonowanie firmy to nie tylko żelazna baza klientów, efektywny system dystrybucji i systematycznie wydawanie części zysku na rozwój. Coraz większe znaczenie ma również technologia. Ta nie tylko potrafi przedsiębiorcom oszczędzać czas, ale też wyraźnie i odczuwalnie poprawić kondycję całego biznesu.

Wbrew pozorom wcale nie chodzi o jakieś skomplikowane systemy, do których obsługi potrzebny jest jeszcze bardziej zagmatwany algorytm. Braki technologiczne, rzutujące na całą firmę, możemy zobaczyć w najprostszych i podstawowych czynnościach. Idealnym przykładem są płatności bezgotówkowe, które rok po roku uparcie i z sukcesem wypychają gotówkę z naszego świata. Dość powiedzieć, że wg ostatnich danych NBPpłatności zbliżeniowe po raz pierwszy wyprzedziły wartością wypłaty z bankomatów.

Więcej kart niż Polaków.

Sporo dobrego w tym względzie zrobił Program Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu już w ostatnim kwartale ubiegłego roku liczba terminali płatniczych u przedsiębiorców wzrosła o 80 tys. Dokonano na nich ok. 10 mln transakcji, na łączna sumę ponad 600 mln zł.

Z kolei wedle NBP na koniec I kwartału 2018 r. w naszym kraju zarejestrowanych było 39,6 mln kart płatniczych. Czyli więcej niż samych Polaków, których ma być ok. 38,4 mln (GUS, koniec 2017 r.).

Wykluczenie technologiczne? Wkracza Idea Bank.

Mimo takich a nie innych danych ciągle jest spora grupa reprezentantów sektora małych i średnich firm, która może czuć się technologicznie wykluczona. Chociażby przez brak możliwości realizowania płatności bezgotówkowych i wszystkich wygód jakie z tym są związane.

Zaradzić chce temu Idea Bank i przedstawia specjalną ofertę skierowaną do przedsiębiorców, zwłaszcza tych związanych z handlem detalicznym. Dzięki niej można naprawdę poprawić wyniki swojej działalności, przy okazji oszczędzając sporo czasu. A warunek tak naprawdę jest jeden: trzeba założyć w Idea Bank konto dla firm.

Poznajcie kasoterminal, czyli trzy w jednym.

Opcją dla firmowego konta jest kasoterminal #ideapay. To urządzenie łączy w sobie funkcje trzech innych: terminala płatniczego, kasy fiskalnej oraz systemu do kompleksowego zarządzania sprzedażą w sklepie.

Kasoterminal pozwala przyjmować płatności bezgotówkowe, zastępuje urządzenie fiskalne wymagane do ewidencji sprzedaży, a także umożliwia przesyłanie danych, paragonów i statystyk sprzedaży na smartfon lub komputer. Dzięki temu można zarządzać firmą bez konieczności bycia na miejscu. Obsługa transakcji jest bardzo prosta, podobna do korzystania ze smartfona. Kasoterminal posiada ekran dotykowy i klawiaturę, dzięki czemu w razie potrzeby można edytować paragon przed wydrukiem – wylicza Łukasz Vászon z Idea Banku.

Kasoterminal pozwoli również wydrukować fakturę VAT, a potrzebne do tego dane pobierze z bazy REGON.

Taniej niż terminal płatniczy.

Ile taka przyjemność ma kosztować? Nowi klienci Idea Banku zapłacą za kasoterminal #ideapayod 799 zł. Za te pieniądze urządzenie mamy na własność, nie ma mowy o jakiejkolwiek dzierżawie. Zresztą to także rozwiązanie dużo tańsze. Za wypożyczanie zapłacilibyśmy jak w przypadku dzierżawy terminala płatniczego - ok. 50 zł miesięcznie, czyli 600 zł rocznie. W przypadku kiedy przedsiębiorca posiada już w Idea Bank konto firmowe rabat do zakupu jednego kasoterminalu wyniesie 150 zł.

Kasoterminal #ideapaydostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza ma kabel ethernetowy, a druga - kiedy nie ma dostępu do internetu i urządzenie może łączyć się tylko przez sieć komórkową - korzysta z GPRS. W obu przypadkach niezbędną homologację wydał Główny Urząd Miar. Najtańszy abonament miesięczny zaczyna się od 19 zł.

Polska Bezgotówkowa też pomoże.

Niezależnie z jakiej opcji promocji kasoterminalu Idea Banku skorzystamy, to możemy też dodatkowo starać się o dodatkowe dofinansowanie - tym razem z ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Zakwalifikujemy się na tę pomoc o ile: nie akceptowaliśmy płatności kartowych przez ostatni rok, nie prowadzimy sprzedaży za pomocą maszyn vendingowych, nie reprezentujemy jednostek administracji, nie prowadzimy również działalności pod szyldem franczyzy ani sieci posiadającej więcej niż 5 punktów.

W ramach Polski Bezgotókowej przez pierwszy rok płatności kartami będą akceptowane za darmo. Po tym czasie Idea Bank zapewnia stałe koszty transakcji – w wypadku kart Visa jest to stawka 0,57 proc., a w wypadku MasterCarda – 0,77 proc.

Sprawdź na telefonie stan magazynu.

Kasoterminal Idea Bank ma mieć spore możliwości. Na przykład za pomocą tego urządzenia dane ze sklepu mogą być dostarczone na dowolne urządzenie z przeglądarką: komputer, tablet, czy smartfon. Możemy w ten sposób mieć pełną kontrolę nad np. najlepiej sprzedającymi się towarami, wysokością obrotów czy stanem magazynów.

Jak zamówić kasoterminal?

Najpierw na stronie #ideapaymusimy wybrać konkretną wersję urządzenia od Idea Bank. Potwierdzając swoje dane umawiamy się z konsultantem banku. Składając zamówienie wskazujemy czas i miejsce instalacji. Certyfikowany serwisant nie tylko zainstaluje urządzenie, ale też przeprowadzi fiskalizację i przeszkoli z obsługi kasoterminalu.

Materiał powstał we współpracy z Idea Bankiem.

Lokowanie produktu
Najnowsze