1. bizblog
 2. Biznes

Myślałem, że Grupa Polsat Plus tylko zmieniła nazwę, ale zmian jest o wiele więcej

Lokowanie produktu

Zmiana nazwy i logo to wydarzenia, którymi samymi w sobie ekscytują się głównie osoby odpowiedzialne za rebranding. W przypadku Grupy Polsat Plus i jej marek – Plusa, Polsatu i Polsatu Box (wcześniej marka Cyfrowy Polsat) jest inaczej. Nowa identyfikacja wizualna jest zwieńczeniem rewolucji, której owoce użytkownicy mogą od niedawna zobaczyć na własne oczy. Jedna z bardziej zasłużonych grup na polskim rynku medialnym zrobiła duży krok, by pozostać w czołówce.

14.10.2021
14:37
Myślałem, że Grupa Polsat Plus tylko zmieniła nazwę, ale zmian jest o wiele więcej

Ostatnie lata mocno wywróciły oczekiwania konsumentów wobec telewizji i telefonii komórkowej. Abonamenty szyte na miarę, brak długoterminowych umów, dostęp do programów w dowolnym czasie i miejscu, oznaczają, że tradycyjne media muszą mocno przemyśleć swoją ofertę. I właśnie tak widzę zmiany, które zaszły w Grupie Polsat Plus. Jako wyjście naprzeciw nowym przyzwyczajeniom konsumentów. Spójrzcie sami.

Treści Polsatu za darmo na smartfonach i tabletach

Nowością wprowadzoną przez Telewizję Polsat jest uruchomienie Polsat Go – serwisu ze sportem, programami, serialami i filmami Telewizji Polsat dostępnymi na urządzeniach mobilnych, komputerach i telewizorach. Nowy serwis umożliwia odtworzenie treści w dowolnym momencie po premierze telewizyjnej bezpłatnie – pod adresem www.polsatgo.pl oraz w aplikacji na urządzenia mobilne.

Do Polsat Go zostały przeniesione bezpłatne treści dostępne wcześniej w serwisie Ipla. A skoro jesteśmy już przy tym serwisie, to warto odnotować, że…

Ipla zmieniła się w Polsat Box Go

To jedna z większych zmian wprowadzonych przez Grupę Polsat Plus. Ipla i Cyfrowy Polsat Go zostały zastąpione przez Polsat Box Go. W środku tego serwisu VOD znajdziemy m.in.:

 • Ponad 120 kanałów TV
 • Ulubione programy bez reklam
 • Treści 4K
 • Najświeższe informacje z kraju i ze świata
 • Dostęp do treści na dowolnym urządzeniu
 • Możliwość utworzenia 5 indywidulanych profili z rekomendacją treści
 • Możliwość pobierania wybranych treści i oglądania offline

A także nowe, proste pakiety tematyczne: superbogaty pakiet sportowy, zawierający w sobie całą ofertę sportową oraz filmowy, z filmami i premierowymi serialami premium. Nad nimi warto pochylić się chwilę dłużej.

Serwis Polsat Box Go daje możliwość wykupienia treści w modelu subskrypcji dwóch podstawowych pakietów: Polsat Box Go Sport i Polsat Box Go Premium.

Ten pierwszy zawiera Ligę Mistrzów UEFA w kanałach Polsat Sport Premium, PKO BP Ekstraklasę w CANAL+ SPORT3 i 4, ligę hiszpańską, włoską, francuską oraz Formułę 1 w Eleven Sports . Oprócz tego w cenie jest też rodzina kanałów Polsat Sport oraz Eurosport 1 i 2. Promocyjna cena to 40 zł, regularna – 50 zł.

Warte przemyślenia, biorąc pod uwagę, że Grupa Polsat Plus zgromadziła pod swoimi skrzydłami większość najciekawszych meczów z punktu widzenia kibica piłki nożnej oraz dostęp do masy innych wydarzeń sportowych np. kolarstwa, sportów motorowych, siatkówki czy sportów zimowych.

 class="wp-image-1571509"

W Polsat Box Go Premium za 30 zł (regularna cena to 40 zł) użytkownicy dostają natomiast kinowe hity (wybrane także w jakości 4K), najlepsze polskie i zagraniczne seriale, w tym seriale premium dostępne tylko w tym serwisie (m.in. nowości  „Układ”, „Osaczony”, „Cień”, „Mecenas Porada”).  W pakiecie znajduje się też 100 kanałów telewizyjnych (m.in. Polsat, Polsat News, TV 4, AXN, CBeebies, Comedy Central, Discovery, Disney Channel, FilmBox, FOX, History, National Geographic i Paramount Channel).

Dodatkowym pakietem o tematyce filmowej jest pakiet Polsat Box Go HBO (za 25 zł miesięcznie).

Widzowie mieszkający za granicą mogą wybierać z dwóch innych pakietów – Polonia (45 zł miesięcznie) i Fortuna 1 Liga (30 zł miesięcznie).

Z punktu widzenia użytkowników, którzy wcześniej korzystali z Ipli samo przejście, zmiana serwisów była płynna i niemal niezauważalna. Dla klientów ważny jest fakt, że:

 • Pakiety wykupione przed 1 września 2021 r. zachowuje ważność
 • Na platformę Polsat Box Go można logować się dotychczasowym loginem
 • Aplikacje zaktualizują się automatycznie (to samo stanie się na dekoderach z rodziny EVOBOX)

Ba, wciąż możemy kliknąć w link z „Iplą” w nazwie. Zostaniemy po prostu przekierowani na nową witrynę - polsatboxgo.pl.

Polsat Box zastąpił Cyfrowy Polsat

Sama oferta operatora pozostała bez zmian. W Polsat Box nadal znajdziemy prawie 150 kanałów TV, które dostępne są w pakietach podstawowych od 20 zł/mies. oraz dodatkowych: sportowych, filmowych i dla dzieci. To dalej trzy technologie dostępu – satelitarna, kablowa IPTV i internetowa OTT.

Nowością, którą wraz z rebrandingiem firma postanowiła udostępnić użytkownikom, jest nowy dekoder polsat box 4k. Dekoder posiada funkcję DUO, która pozwala na przełączanie się między technologią satelitarną i kablową IPTV i jest nowością na rynku oraz pilot działający na Blutooth. Użytkownicy, którzy go wybiorą, będą mogli cieszyć się dostępem do kanałów w jakości 4K.

 class="wp-image-1571317"

Nowości w Plusie

Skoro w nowej identyfikacji do „Grupy Polsat” dołączył „Plus” (nowa nazwa to Grupa Polsat Plus) można było się spodziewać, że i tu znajdziemy szereg nowości:

 • Jako lider technologii 5G Plus swoim zasięgiem obejmuje już 40 proc. Polaków (ponad 15 mln mieszkańców z niemal 500 miejscowości)
 • Od końca sierpnia operator udostępnia sieć 5G we wszystkich abonamentach, a w swojej ofercie posiada już ponad 40 smartfonów i routerów obsługujących tą technologię
 • Klienci mogą podpisywać umowy w punktach sprzedaży za pomocą elektronicznego podpisu
 • Użytkownicy mogą korzystać z usługi eSIM

Coś nowego w rogach naszych ekranów

Teraz, po pokazaniu ogromu zmian, można już z czystym sumieniem przejść do rebrandingu, który objął również 24 kanały tematyczne Polsatu.

Logotypy kanałów stały się do siebie bardzo podobne, co jest dość logicznym ruchem, jako że wszystkie pochodzą z jednej rodziny – Grupy Polsat Plus. Trudno będzie je teraz pomylić z jakąkolwiek inną marką.

 class="wp-image-1570258"

Trochę się tego nazbierało prawda? Grupa Polsat Plus z przytupem weszła w ostatni kwartał 2021 r. Moim zdaniem, z ciekawą i wartą rozważenia ofertą.

* Materiał powstał we współpracy z Grupą Polsat Plus

Lokowanie produktu
Najnowsze