REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Wirtualne ghost kitchen. Teraz możesz zacząć nawet w swojej prywatnej kuchni

Restauracja gotuje, a FoodBandits zajmuje się resztą – od przygotowania składników, przez przyjmowanie zamówień na Uber Eats czy Pyszne.pl, po współpracę z kurierami. Partner musi tylko przygotować zamówienie.

18.12.2022
7:13
Wirtualne ghost kitchen. Teraz możesz zacząć nawet w swojej prywatnej kuchni
REKLAMA

FoodBandits przekonuje, że ich system można zaszczepić do każdej restauracyjnej (i nie tylko) kuchni. Na czym polega model polskiego startupu?

REKLAMA

FoodBandits posiada kuchnię pod Warszawą i tam przygotowuje składniki do dań. Te następnie są rozsyłane do sześciu centrów dystrybucyjnych i dostarczane do restauracji partnerskich. Sporządzenie zamówienia wymaga wyłącznie podgrzania i wymieszania elementów – jak na przykład makaronu z sosem. Restauracje muszą później jedynie zapakować zamówienie i oddać je kurierowi.

Nie trzeba wynajmować lokalu i kupować sprzętu, żeby zacząć pracę w gastronomii - my wykonujemy 90 proc. pracy. Przygotowujemy składniki, dajemy niezbędne instrukcje, opakowania i lokalizację na dostępnych agregatorach – wyjaśnia co-founder FoodBandits, Jędrzej Franek.

FoodBandits tworzy marki wirtualnych restauracji

Obok przygotowania składników FoodBandits bierze na siebie przyjmowanie zamówień od platform, takich jak Uber Eats, Glovo, Wolt i Bolt Food, Pyszne.pl. Partner dostaje od startupu tablet, gdzie może zarządzać asortymentem, śledzić zamówienia i czasy przyjazdu kurierów.

Z naszego pomysłu skorzystały nawet osoby prywatne, które w domach stworzyły ghost kitchen. Jeden z naszych partnerów gotował posiłki w mieszkaniu i osobiście zanosił sąsiadowi za płot – dodaje Franek.

Wśród dostępnych dań znajdziemy m.in. kuchnię włoską (Bastardo Pasta), azjatycką (Wok’n’Roll) i meksykańską (Los Hombres). Kucharze nie muszą się w niej specjalizować, gdyż startup oferuje restauracjom dodatkowe przeszkolenie z przygotowywania posiłków.

 class="wp-image-1988257"

Dania FoodBandits dostępne są już w 38 lokalizacjach w Polsce

Na początku 2023 roku firma planuje pojawić w kolejnych 62 miejscach w całym kraju.

REKLAMA

Pomimo kryzysu potrafimy otwierać pięć restauracji tygodniowo

- dodaje Jędrzej Franek, który do startupu wnosi 10 lat doświadczenia w handlu międzynarodowym, głównie na kontynencie afrykańskim.

CEO FoodBandits jest Marek Krupski, którego możemy kojarzyć z roli detektywa w serialu Malanowski i Partnerzy. Obok kariery aktorskiej Krupski pracował też w takich firmach, jak MSD Polska, Philip Morris Polska czy Małpka SA, gdzie zajmował się zarządzaniem sprzedażą i doradztwem w zakresie optymalizacji kosztów. Dziś swoją siecią ghost kitchen będzie pomagał restauracjom w przejściu kryzysu suchą stopą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA