REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Wkrótce finansowe nowości zawitają do aplikacji Żabki. Pojawi się technologia mPay

Aplikacja mobilna Żappki gości na telefonach 7,5 mln użytkowników. Wkrótce jej funkcjonalność może zostać znacznie rozszerzona. Choć nie znamy jeszcze szczegółów, to mogą to być na przykład mobilne portmonetki czy bilety komunikacji miejskiej.

21.05.2024
7:52
Wkrótce finansowe nowości zawitają do aplikacji Żabki. Pojawi się technologia mPay
REKLAMA

mPay udostępni Żabce jedno ze swoich API. Dzięki temu, użytkownicy aplikacji Żappka, zyskają w przyszłości dostęp do nowych funkcjonalności.

REKLAMA

Stale pracujemy nad wdrażaniem innowacji i ulepszeń Żappki, tak aby jeszcze lepiej służyła naszym klientom i spełniała ich codzienne potrzeby. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli podzielić się z nimi szczegółowo efektami tej współpracy – komentuje Wojciech Krok, Członek Zarządu Grupy Żabka, Dyrektor Zarządzający Żabka Future.

Podpisana umowa zakłada wdrożenie jednej funkcjonalności

Obie strony deklarują, że są otwarte na rozmowy w kontekście potencjalnego rozszerzenia portfolio usług w przyszłości. 

Teraz widzimy, że dostęp do funkcji bankowych staje się coraz szerszy. To krok, który stworzy zarówno Żabce jak i mPay jeszcze większe perspektywy dalszego rozwoju – mówi Andrzej Basiak, CEO mPay S.A. 

Czytaj więcej o mPay w Bizblog.pl:

Co możemy zobaczyć w aplikacji? mPay udostępnia klientom swoje API, które pozwala na integrację dodatkowych usług. Może to być np. obsługa wirtualnych, mobilnych portmonetek, a nawet kart płatniczych. Te ostatnie mogłyby być teoretycznie ograniczone tylko obsługi płatności w Żabce. 

REKLAMA

mPay kontynuuje transformację w fintech

Jeszcze kilka lat temu mPay kojarzył się przede wszystkim z płatnościami za bilety autobusowe czy parkingi. Dziś wachlarz możliwości aplikacji jest znacznie szerszy. mPay oferuje swoim użytkownikom karty debetowe Visa, obsługuje przelewy z USA czy Wielkiej Brytanii, a także wysyłanie pieniędzy na Ukrainę. Ma status Krajowej Instytucji Płatniczej nadzorowanej przez KNF. Oznacza to, że może prowadzić rachunki płatnicze dla klientów i wydawać instrumenty płatnicze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA