REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Praski Koneser ma nowego lokatora - Atende specjalizujące się w rozwiązaniach sieciowych

Urocze otoczenie nowego biura Atende to tylko początek wędrówki przez ciekawie zaaranżowane przestrzenie. Przygotujcie się industrialno-loftowy klimat z domieszką IT.

10.04.2019
20:29
Praski Koneser ma nowego lokatora - Atende specjalizujące się w sieciach
REKLAMA
REKLAMA

Choć Atende rutynowo zdobywa branżowe nagłówki, wygrywając rankingi produktów cyfrowych, to ostatnio o firmie stało się głośno ze względu na nową siedzibę. Firma przeniosła się do samego centrum Pragi. Jej nowe biuro znajduje się na terenie dawnej Wytwórni Wódek – w Centrum Praskim Koneser.

Koneser staje się kulturalno-biznesowym centrum prawobrzeżnej Warszawy.

Osoby, które dawno tu nie zaglądały, mogą się zdziwić unikalnym, industrialno-biurowym klimatem tego miejsca. Centrum z powodzeniem łączy historię z nowoczesnością. Jest domem dla startupów skupionych w ramach Google Campus, a także Muzeum Polskiej Wódki.

Siedziba Google Campus.

Choć Koneser nawiązuje do stylistyki architektury przemysłowej, to ulokowane tu firmy najwięcej wspólnego mają z przemysłem 4.0, czyli opartym na danych.

I wcale nie są to dane matematyczne, jak sugeruje jedna ze ścian w biurze Atende. / Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

Właśnie w tym specjalizuje się Atende. Od 27 lat firma buduje rozwiązania sieciowe. Realizuje projekty IT od integracji sieciowej, outsourcingu IT, cloud computingu po cyberbezpieczeństwo. Z jej usług korzystają operatorzy telekomunikacyjni, jednostki administracji publicznej, sektora medycznego, branży energetycznej i rynku multimedialnego.

ChainDoc, czyli łańcuch bloków w Toruniu.

Jednym z najciekawszych rozwiązań, nad którymi pracują specjaliści Atende, jest trwały nośnik oparty o blockchain. Umożliwia on szybką i przejrzystą wymianę dokumentów elektronicznych w bezpieczny sposób (dokumenty zawierają podpis elektroniczny chroniący przed modyfikacją przez osoby trzecie).

Rozwiązanie zostało już wdrożone m.in. w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych oraz w Banku Spółdzielczym w Toruniu. Samorządowcy mogli dzięki niemu pozbyć się papierowych dokumentów i oszczędzić na ich obiegu. To jednak dopiero początek, bo rozwiązanie ChainDoc można zintegrować z dowolnym systemem, np. CRM, gdzie łańcuch bloków może służyć do utrwalania momentów, kiedy nastąpił kontakt z klientem lub ERP - do utrwalania skanów dokumentów i umów.

Wróćmy jednak do Warszawy i Konesera - konkretnie na najwyższą kondygnację budynku, którą dla Atende zaaranżowała pracownia projektowa Concept Space.

Chcieliśmy utrzymać loftowy charakter wnętrza, jednocześnie tworząc wygodne miejsce pracy, wpisanie się w charakter budynku – mówią Marta Michalska i Paulina Pilut z Concept Space.

W biurze Atende nie znajdziemy open space'ów na setki komputerów. W mniejszych przestrzeniach pracuje się wygodniej. / Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

Wysoka kondygnacja była wyzwaniem od strony akustycznej. Dlatego projektanci zdecydowali się na zastosowanie podwieszanych elementów w kształcie plastra miodu, które poprawiły rozchodzenie się dźwięków.

Do wysp sufitowych dodano lampy, tworzące „świetlny rysunek”. / Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

Nieco inny charakter mają już strefy socjalne - wyłożone miękkimi wykładzinami i pufami w kształcie kamieni. Graffiti na ścianie inspirowane jest zaś pracami Banksy'ego.

Trawiaste siedziska i oświetlenie w kształcie balonów pomagają się zrelaksować. / Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

W podobnym stylu wykonane zostały również kuchnie - odpowiednio przytulne i funkcjonalne.

Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

Strefa zarządu to już nieco inna stylistyka. Bardziej poważna, uniwersalna i zorientowana na przyjmowanie gości.

Najbardziej podobają mi się okrągłe lampy podwieszone pod sufitem. / Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

Sale konferencyjne są nazwane według klucza słynnych wynalazców z dziedziny fizyki oraz informatyki. Zostały wyposażone w systemy telekonferencyjne Cisco, które pozwalają poczuć się prawie jakbyśmy byli w tym samym pomieszczeniu z ludźmi z drugiego końca świata.

Realizacja: Concept Space sp. z o.o. Projekt: MFR MGR Frejda & Gratkowski Architekci

Atende współpracuje z Cisco bardzo blisko. Tylko w zeszłym roku amerykańska firma wynagrodziła Polaków tytułami: Enterprise Partner of the Year oraz Marketing Innovation Partner of the Year w regionie CEE.

Realizacja: Concept Space sp. z o.o. Projekt: MFR MGR Frejda & Gratkowski Architekci

Atende integruje rozwiązania sieciowe Cisco wśród swoich klientów, ale samo również korzysta z konferencyjnego oprogramowania partnera. To m.in. Webex do spotkań zespołowych przez sieć czy Jabber, który zamienia komputer w wideo-biurkowy telefon.

„Budek telefonicznych” ci tu dostatek. / Projekt & realizacja: Concept Space sp. z o.o.

Zwiedzanie biura Atende kończymy na recepcji. Muszę przyznać, że przestrzeń bardzo przypadła mi do gustu. Jest wygodnie, funkcjonalnie i ładnie. Właśnie w tych murach trwają obecnie prace nad najgorętszymi technologiami: sztuczną inteligencją, blockchainem, IoT i big data, co gwarantuje, że o Atende usłyszymy jeszcze nie raz w globalnym kontekście.

REKLAMA
Realizacja: Concept Space sp. z o.o. Projekt: MFR MGR Frejda & Gratkowski Architekci

* Materiał powstał przy współpracy z marką Atende.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA