REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Przychodzą do IT i mówią: Kasa nie jest najważniejsza. Wiemy, że jest wysoka

Pierwsze wyniki badania „Junior Candidate Experience 2021” firmy No Fluff Jobs pokazały, że pracodawcy wciąż traktują młodych programistów po macoszemu, ale nie jeśli chodzi o pieniądze.

26.05.2021
15:50
no fluff jobs
REKLAMA

67 proc. juniorów uczestniczących w badaniu „Junior Candidate Experience 2021” firmowanych przez No Fluff Jobs uważa, że rynek IT stawia początkującym programistom za wysokie wymagania.

REKLAMA
 class="wp-image-1444360"
Źródło: „Junior Candidate Experience 2021” No Fluff Jobs

Według ankietowanych firmy najbardziej przesadzają co do znajomości wymaganych technologii (61 proc.) oraz wyznaczanych zadań (43 proc.). Co ciekawe, najmniej ich uwiera oferowane wynagrodzenie (31 proc.).

No Fluff Jobs: w juniorów warto zainwestować

Zapotrzebowanie na rozwiązania technologiczne, które zdecydowanie zwiększyło się podczas pandemii, sprawiło, że rynek jeszcze bardziej niż kiedyś potrzebuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. Stąd juniorom jest trudniej się przebić i znaleźć zatrudnienie

– zauważa Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs.
 class="wp-image-1444372"
Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs

Szef serwisu przekonuje, że juniorzy z czasem stają się ekspertami i warto w nich inwestować.

Dlatego jako partner strategiczny bierzemy udział w bezpłatnych targach pracy online IT Future3. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą stać się widoczni dla rekruterów i nawiązać kontakty z firmami, które otwarte są na początkujących w branży IT

– zaprasza Tomasz Bujok.

Widełki wynagrodzeń nie są problemem dla początkujących

No Fluff Jobs postanowił sprawdzić, na co jeszcze juniorzy zwracają uwagę poszukujący pracy w IT. Nie tylko ci całkiem zieloni, ale także ci legitymujący się nieco większym doświadczeniem.

Okazało się, że dla pierwszej grupy nie są to wcale zarobki, a wymagane technologie (86 proc.). Potem znalazły się lokalizacja pracy (72 proc.) oraz zadania stawiane pracownikom (71 proc.). Wynagrodzenia zostały wskazane przez nieco ponad 60 proc. i znalazły się na czwartej pozycji.

REKLAMA

Dla pracowników z większym doświadczeniem na pierwszym są już pieniądze (84 proc.), na drugim wymagane technologie (82 proc.), a trzecim zadania na oferowanym stanowisku (71 proc.).

Oferty pracodawców rzadko spełniają oczekiwania juniorów. 62 proc. ankietowanych wskazało, że pracodawców nie umieszcza w ogłoszeniach informacji o wynagrodzeniu, 41 proc. – że brakuje zadań przypisanych do stanowiska, informacji o wymaganych technologiach nie ma w ponad jednej czwartej ogłoszeń.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA