1. bizblog
  2. Biznes

Przestałem korzystać z papierowych notatek. Rysik do tabletu Samsung w praktyce

Lokowanie produktu

Co odróżnia Taba S6 od innych tabletów? Świetne wykonanie, tryb DeX, który w połączeniu z klawiaturą zamienia tablet w notebooka, czy może dołączany w pakiecie rysik – S Pen, który sprawia, że robienie notatek czy wszelkie czynności wymagające precyzyjnej nawigacji są o wiele wygodniejsze? Właśnie tym ostatnim zajmiemy się w tym artykule.

22.02.2020
15:54
Przestałem korzystać z papierowych notatek, czyli rysik do tabletu Samsunga w praktyce

Rysika nie musimy zamawiać oddzielnie i ponosić dodatkowych kosztów. Jest dołączany w zestawie wraz z wymienną końcówką, która pozwala dostosować opór szkła przy pisaniu po tablecie.

 class="wp-image-1073385"

S Pen jest wrażliwy na nacisk, więc dociskając go mocniej, możemy uzyskać grubszą linię, a lekko mażąc ekran dostajemy delikatną smugę. Opóźnienie w przekazywaniu dotyku do tabletu jest przy tym tak niewielkie, że praktycznie pomijalne, co jest szczególnie ważne przy pisaniu, gdzie szybki feedback pozwala wygodnie łączyć litery w zdania.

S Pen łączy się z tabletem przez Bluetooth, a zasilanie odbywa się bezprzewodowo - wystarczy przyłożyć rysik do tylnej obudowy w oznaczonym miejscu.

S Pen ma też jeden przycisk, który umożliwia wywoływanie menu ze skrótami i bezprzewodowe sterowanie aplikacjami. W ten sposób można np. sterować prezentacją, multimediami czy aplikacją aparatu. Możemy przełączać się pomiędzy slajdami, zatrzymywać muzykę czy zdalnie aktywować spust migawki. Poniżej więcej zastosowań S Pen, które znacznie podnoszą komfort obsługi tabletu.

 class="wp-image-1029655"

Robienie notatek

Nie raz w czasie spotkania musimy coś szybko zanotować bez wielkiego przygotowania. W przypadku Tab S6 wystarczą do tego zaledwie dwa kliki.

Jest to również świetna opcja na tworzenie notatek z innych zasobów internetowych. Okno notatek ma zmienną przezroczystość, więc możemy spisywać informacje z innych artykułów czy materiałów wideo.

Rozpoznawanie tekstu

Kluczowa kwestia przy przenoszeniu informacji do formy cyfrowej. Z jednej strony, bardzo wygodnie robi się notatki, pisząc po ekranie – jakbyśmy pisali długopisem po kartce papieru. Z drugiej, zawsze wiąże się to z utratą czytelności. Na szczęście pismo odręczne można szybko „przetłumaczyć” na literki zrozumiałe dla komputera. System zostawia nam spory margines błędu, więc nie trzeba się szczególnie przykładać do konturów literek.

Pisanie po ekranie

Przeglądamy coś w internecie, trafiamy na ciekawą informację i szybko chcemy się nią podzielić ze znajomymi – nic prostszego. Jednym klikiem robimy zrzut ekranu, dodajemy wskazówki i wysyłamy do swoich kontaktów.

Wiadomości odręczne

Funkcja z gatunku przyjemnych ciekawostek. Wysłać możemy bowiem również animowaną wiadomość z własnym przekazem – na przykład gratulacje z powodu awansu czy życzenia urodzinowe, które sami napisaliśmy.

Tłumacz

Świetna rzecz przy czytaniu obcojęzycznych artykułów. Wystarczy, że przytrzymamy nad nim S Pena, a tłumaczenie szybko pojawi się na ekranie.

Inteligentny wybór

Kolejna świetna funkcja przy robieniu researchu, kiedy często musimy zerkać do różnych materiałów i kompilować notatki w jednym miejscu. Teraz możemy bowiem wyciąć kawałek artykułu, post z Facebooka czy część materiału wideo do zapętlenia i osadzić bezpośrednio na pulpicie.

Partnerem materiału jest Samsung.

 class="wp-image-1029706"
Lokowanie produktu
Najnowsze