Rozwód z ropą to fikcja. Tak łatwo się od niej nie uwolnimy
W 2050 r. mamy być już neutralni klimatycznie i nie emitować więcej gazów cieplarnianych, przynajmniej w takiej skali, jak teraz. W tym celu musimy do tego czasu wyleczyć się z energetycznego uzależnienia od paliw kopalnych, w czym ma na pomóc m.in. energetyka słoneczna czy wiatrowa. Wcześniej Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) wyznaczyła granicę dla dziennego popytu na ropę. Ale naftowy kartel OPEC swoimi szacunkami właśnie ją zdemolował.

REKLAMA