DGP: ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa dyskryminuje mniejszych operatorów
Rozwój polskiej telekomunikacji w dużej mierze zależy od zapisów ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC). Jej kolejne projekty oglądamy od września 2020 roku. Do szczegółów najnowszej wersji dotarł niedawno „Dziennik Gazeta Prawna”. Jednym z jej najważniejszych zapisów jest informacja o dostawcy wysokiego ryzyka (HRV). Wciągnięcie jakiejkolwiek firmy na listę HRV oznaczałoby, że operatorzy nie mogą kupować jego sprzętów i muszą się pozbyć tych, które już posiadają.

REKLAMA