REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pół świata rzuciło się na akcje InPostu. Spółka przyspiesza termin wejścia na parkiet

InPost skraca czas zapisów na akcje i przyspiesza termin wejścia na giełdę w Amsterdamie. Powód? Spółka poinformowała o „znacznym popycie ze strony inwestorów”.

25.01.2021
13:55
-paczkomaty-InPost-giełda
REKLAMA

Zapisy na akcje InPostu zaczęły się 21 stycznia i miały potrwać do 28 stycznia. Dzisiaj wiemy, że to kalendarium jest już nieaktualne. Ledwie kilka dni po rozpoczęciu zapisów operator Paczkomatów postanowił przyspieszyć cały proces.

REKLAMA

W związku z znacznym popyt ze strony inwestorów, okres składania ofert został przyspieszony i zakończy się o godz. 15.00 czasu środkowoeuropejskiego w dniu 26 stycznia 2021 r.

- czytamy w komunikacie

Cena emisyjna akcji InPostu wynosi 14-16 euro. Oznacza to, że kapitalizacja całej spółki sięgnie poziomu 7-8 mld euro, czyli między 31 a 36 mld zł. Według Bloomberga cena w ofercie sięgnie tej górnej granicy.

Oferta obejmuje 175 mln akcji, które są sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy. To 35 proc. kapitału InPostu. W ramach opcji dodatkowego przydziału przyznanej globalnemu koordynatorowi oferta może zwiększyć się do nieco ponad 40 proc.

Jeszcze przed wejściem na giełdę umowę dotyczącą kupna akcji InPostu zawarły fundusze zarządzane przez  BlackRock oraz Capital World Investors i GIC Pte.

Fundusze wyłożyły na akcje spółki 1,03 mld euro, nabywając za to 68,7 mln akcji (39 proc.). Oznacza to, że oba podmioty nabyły walory InPostu w cenie 15 euro za akcję.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA