REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pierwszy giełdowy debiut online w historii GPW. SimFabric wchodzi na NewConnect

Choć kwarantanna zamknęła wiele biznesów, to producenci gier radzą sobie bardzo dobrze. SimFabric to czwarty debiut na NewConnect w tym roku, ale pierwszy przeprowadzony całkowicie w internecie.

07.04.2020
10:46
SimFabric na NewConnect. Pierwszy giełdowy debiut online w historii GPW
REKLAMA

Koronawirus nie odbił się na razie negatywnie na producentach gier. Skoro ludzie siedzą w domach, to mają przecież więcej czasu na granie. Dlatego kurs akcji takich spółek jak CD Projekt, Ubisoft czy Activision jest dziś wyżej, niż był miesiąc temu. Do grona championów z pewnością aspiruje Playway.

REKLAMA

Notowana na GPW spółka jest dziś blisko ATH z lutego tego roku, a jej spółka zależna - SimFabric - właśnie przygotowuje się do startu na NewConnect.

 class="wp-image-1123349"

Pierwszy debiut online

Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych rozwiązań, dlatego dzisiejszy debiut będzie można obejrzeć na YouTube'ie. SimFabric wprowadzi do obrotu 13.14 proc. akcji. Teoretyczny kurs otwarcia wyznaczony został na 3,2 zł per akcja, co daje wycenę na poziomie 20 mln zł.

Firma nie planuje na razie wypłat dywidend.

Osiągane nadwyżki finansowe zamierzamy przeznaczać na inwestycje w kolejne gry, preprodukcje i rozwój spółki. Najwięksi akcjonariusze nastawiają się na pozostanie w spółce na lata, dlatego przyjęliśmy strategię długofalowego i zrównoważonego rozwoju. Nad polityką dywidendową zastanowimy się najwcześniej za 2-3 lata, po osiągnięciu zakładanych celów rozwojowych

- pisała na chacie prezes zarządu Julią Leszczyńska.

Leszczyńska będzie najmłodszą prezes spółki notowanej na NewConnect w historii.

W 2019 roku SimFabric zanotowało 2,65 mln zł przychodu ze sprzedaży, osiągając zysk netto ponad pół mln zł. To znaczący wzrost, kiedy porównamy to z rokiem 2018, kiedy spółka była 13 tys. zł na plusie.

Na czym zarabia SimFabric?

Jak czytamy na stronie spółki, SimFabric powstał w 2016 roku po otrzymaniu głównej nagrody ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Dziś firma działa jednak z dala od przestworzy.

SimFabric ma kilka źródeł przychodów, które obracają się wokół gier. Po pierwsze, portuje tytuły innych procentów pomiędzy różnymi platformami: na Nintendo Switcha, Xboxa One, PS4 i komputery PC.

 class="wp-image-1123310"

Po drugie, firma tworzy również własne produkcje - przeważnie symulatory na platformy desktopowe i mobilne. Do najbardziej znanych należy Farm Expert 2018, który na samym Androidzie pobrano ponad milion razy.

Nadchodzi Farm&Fix 2020

Najważniejszym tytułem dla spółki wydaje się symulator rolnictwa: Farm&Fix 2020. Jego data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale tytuł można już dodać do wishlisty na Steamie.

REKLAMA

Symulator to zresztą słowo klucz. Studio pracuje właśnie nad symulatorem napraw urządzeń elektronicznych, symulatorem misji kosmicznej, symulatorem grzybiarza czy symulatorem napraw retro urządzeń rozrywkowych.

Z tego grona wyróżnia się Cthulhu: Books of Ancients, czyli horror psychologiczny, nawiązujący do prozy H.P. Lovecrafta i mitologii Cthulhu, rozgrywający się w bibliotece Uniwersytetu Miskatnonic w Arkham.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA