Zabrakło węgla. Sklep PGG tłumaczy się klientom
Sklep PGG chwali się statystykami z ubiegły rok. Ale klienci nie kryją niezadowolenia. Najbardziej irytują ich terminy dostaw węgla oraz to, że niektóry sortyment dostępny jest wyłącznie u wybranych dostawców.

Sklep PGG zaprezentował, które pytania i komentarza klientów dominowały w czerwcu 2025 r. Sporo z ich dotyczyło promocji „Aktywny Klient 2024”. Przypomnijmy: klienci, którzy zamówili i odebrali towar ze sklepu PGG w okresie od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r., mogli liczyć. a kod rabatowy, który był do wykorzystania do 30 czerwca 2025 r. Okazuje się, że część zapytań dotyczyło towaru, który był dostępny u wybranych Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW).
Co to za promocja? Chcę zrealizować kod rabatowy, a w sklepie nie ma węgla. Pewnie wrzucą na półkę od razu po skończeniu promocji! – denerwował się niedawno jeden z internautów.
Obecnie w sklepie PGG dostępnych jest w sumie 31 różnych sortymentów. Przy 12 z nich widnieje adnotacja: dostępny u wybranych KDW. Sama baza KDW składa się teraz z 225 podmiotów na terenie całego kraju. W zeszłym roku sklep PGG obiecywał jej rozbudowę do 250.
Sklep PGG, czyli węgiel dostępy tylko dla niektórych
Jaki rodzaj węgla w sklepie PGG dostępny jest wyłącznie u wybranych KDW? To workowany groszek Karlik i Pieklorz, groszek Pieklorz luzem, węgiel orzech Jankowice, węgiel kostka Marcel, węgiel orzech Ziemowit, węgiel kostka Piast, orzech Piast, węgiel kostka Staszic-Wujek, węgiel kostka Mysłowice-Wesoła oraz węgiel kostka Sośnica.
Chcę kupić węgiel, ale KDW, który wybieram jest niedostępny. Dlaczego blokujecie KDW? – dziwi się jeden z internautów.
Co na to sklep PGG? Tłumaczy, że nie ma mowy o jakiejkolwiek blokadzie. To nic innego, jak po prostu efekt brakującego węgla.
Wybrany węgiel nie jest już dostępny w tak zwanym magazynie centralnym (na kopalni), z którego możemy go wysłać wszędzie, a jego „resztki” mają już tylko niektóre składy KDW – przekonuje sklep PGG.
Dostawa węgla maksymalnie do 60 dni
Klienci burzą się nie tylko na sortyment dostępny jedynie u wybranych KDW. Drażnią ich też coraz bardziej terminy dostawy zamówionego opału.
Zamówiłem 8 czerwca i jeszcze nie wysłany – żali się na Facebooku pan Marcin.
Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem sklepu PGG dostawa zamówionego węgla nie może zająć dłużej niż 60 dni. W 2024 r. średni czas dostawy wyniósł tylko 14 dni.
Więcej o sklepie PGG przeczytasz w Bizblog:
Jeden produkt może być wysłany do klienta od ręki, bo jest dostępny na stanie magazynowanym, a na inny trzeba zaczekać nawet regulaminowe maksimum 60 dni. Robimy wszystko, co możliwe, aby wyprodukować i udostępnić do sprzedaży węgiel, na który Państwo czekacie – tłumaczy sklep PGG.
Chociaż klienci narzekają, to sklep PGG dalej wydaje się jednym z najlepszych miejsc do zakupu węgla, co potwierdza też statystyka. W 2024 r. przeprowadzono łącznie 165 tys. rozmów i zapytań przez infolinię, chatbota i voicebota. Tylko w I kwartale 2025 r. było już 40 tys. tego typu kontaktów.
Od 2024 r. do dziś zrealizowaliśmy 370 ty. zamówień i dostarczyliśmy 1,3 mln ton węgla do blisko 260 tys. unikalnych klientów - chwali się sklep PGG.