Spóźniłeś się z opłaceniem rachunku, straciłeś rabat. Taka praktyka może być nielegalna
Odbieranie rabatu z powodu spóźnienia z zapłatą za fakturę telekomunikacyjną oznacza podwójne karanie abonentów, a to może naruszać przepisy prawa konsumenckiego. Do takiego wniosku doszedł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, decydując się na postawienie zarzutu operatorowi sieci Play. Sprawa dotyczy tylko 5 zł rabatu, ale jeśli UOKiK postawi na swoim, sprawa może mieć daleko idące konsekwencje dla całego rynku usług konsumenckich.

REKLAMA