REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Zakupy

Piwo za 1,50 zł? Sprawdzamy, ile będzie kosztowała puszka w rosyjskim dyskoncie [INFOGRAFIKA]

Ceny produktów spożywczych i napojów w sklepach potrafią dochodzić do naprawdę niezrozumiale niskich poziomów. Sam widząc soki po 3 zł za 2 litry, zastanawiam się czasem, w jaki sposób producentowi i sprzedawcy udało się zejść z kosztami tak nisko, by taka transakcja wciąż była opłacalna.

01.06.2019
12:56
Co składa się na cenę piwa? Producenci schodzą z kosztami jak mogą
REKLAMA

Jak to możliwe? Ceny, po których dyskonty kupują od dostawców produkty, nie są w zasadzie jawne. Jednak praktyka pokazuje, że szybko stają się tajemnicą poliszynela. Zapewne podobnie będzie w przypadku rosyjskiego dyskontu Mere, który ma wejść do Polski w lipcu z cenami o 20-30 proc. tańszymi od Biedronki czy Lidla.

REKLAMA

Nam udało się dowiedzieć, jak kształtują się koszty produkcji w tej chwili., Producent piwa za pół litra swojego trunku wraz z puszką potrafi wziąć od sieci zaledwie 50 groszy. Przestrzeń do kolejnych obniżek jest więc naprawdę niewielka.

O tym, co zobaczymy (a raczej posmakujemy) wewnątrz takiej puszki można było by pewnie napisać oddzielny tekst. Na razie przyjrzyjmy się jednak, jak to możliwe, że koniec końców na półkę trafia piwo w cenie 2 zł.

REKLAMA
 class="wp-image-936827"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA