REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

PKO Bank Polski na zielono, czyli weź Ekopożyczkę i kup panele fotowoltaiczne

Trzy miliardy euro - to łączna kwota z dwóch emisji (w lutym 2018 r. i marcu 2019 r.) obligacji rządowych typu green. Po tym, jak PKO Bank Polski tym samym postawił pierwszy krok w ekologię, czas na następny. Teraz planujący zdywersyfikować własne źródła energii mogą skorzystać z Ekopożyczki na zakup urządzeń fotowoltaicznych.

30.04.2019
10:19
PKO Bank Polski z Ekopożyczką
REKLAMA

W latach 2009–2017 PKO Bank Polski był uczestnikiem unijnego funduszu Marguerite 1. To pozwoliło na realizację przedsięwzięć infrastrukturalnych o łącznej wartości ok. 2 mld zł. Wśród inwestycji znalazły się też przedsięwzięcia służące poprawie stanu środowiska. Chodzi chociażby o budowę instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Poznaniu. 

REKLAMA

Teraz PKO Bank Polski chce pokazać, że nie było w tym przypadku i jak najbardziej działania proekologiczne traktuje bardzo poważnie i priorytetowo. 

Zależy nam, aby Polska była krajem nowoczesnym oraz aby była przyjaznym miejscem do życia. Doświadczenia największych ośrodków technologicznych na świecie pokazują, że rozwój nowoczesnych technologii musi iść w parze z dbałością o środowisko naturalne, bo tylko w takich warunkach najlepsi w swoich dziedzinach specjaliści będą chcieli osiedlać się i pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami - przekonuje Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego. 

Ekopożyczka, czyli PKO Bank Polski na zielono.

Najnowsza, proekologiczna propozycja PKO Banku Polskiego to Ekopożyczka PKO. Obejmuje ona ofertę pożyczki od tysiąca złotych do 50 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć na zakup paneli fotowoltaicznych i ich montaż. Kredytowanie może być rozłożone nawet na 10 lat. Oprocentowanie wynosi 4,99 proc., a prowizja - 0,99 proc. Ta oferta ma wypełnić lukę na rynku. 

Brak powszechnie dostępnych instrumentów finansowych wspierających inwestycje gospodarstw domowych w mikroinstalacje fotowoltaiczne był jednym z głównych utrudnień w dostępności do instalacji zmniejszających comiesięczne obciążenia budżetów domowych i poprawiających jakość środowiska, w którym żyjemy. Cieszę się, że PKO Bank Polski, dysponujący siecią blisko 1100 oddziałów i 500 agencji w całej Polsce, wypełnia tę lukę. Warto przy tej okazji dodać, że rządowy zespół wypracował rozwiązania dające możliwość korzystania przez przedsiębiorców z identycznych ułatwień w instalowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych, którymi dysponują obecnie gospodarstwa domowe - nie ma wątpliwości Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Faktura najpóźniej w trzy miesiące.

REKLAMA

Ekopożyczka dostępna jest zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych klientów PKO Banku Polskiego. Wszelkie formalności związane z tym ekologicznym kredytem załatwimy bez problemu w najbliższej placówce PKO. Warto jednak pamiętać, że by móc skorzystać ze oprocentowania zmiennego w wysokości 4,99 proc., trzeba spełnić podstawowy warunek.

Chodzi o dostarczenie nie później niż w trzy miesiące od otrzymania Ekopożyczki faktury potwierdzające zakup urządzeń fotowoltaicznych za min. 85 proc. całkowitej kwoty kredytu. Jeżeli tak się nie stanie, oprocentowanie udzielonej pożyczki będzie podwyższone do aktualnego poziomu odsetek maksymalnych (obecnie to 10 proc.).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA