REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Światowa organizacja doceniła wysiłki Żabki. Pierwsze w Polsce takie wyróżnienie

Polskie marki wychodzą powoli na liderów jeśli chodzi o warunki pracy. Żabka to dowód na to, że bycie dobrym pracodawcą popłaca, bo do tej pory żadna polska marka nie mogła pochwalić się takim osiągnięciem na skalę międzynarodową. Żabka jest pierwszą polską organizacją, która otrzymała nagrodę Gallup Exceptional Workplace Award 2023. Laureatami tej nagrody to zazwyczaj organizacje, które tworzą wyjątkowe miejsca pracy.

30.03.2023
21:44
Światowa organizacja doceniła wysiłki Żabki. Pierwsze w Polsce takie wyróżnienie
REKLAMA

Instytut Gallupa jest światowym i najstarszym instytutem badania opinii społecznej. Przyznanie nagrody poprzedza metaanaliza obejmującą dane dotyczące ponad 2 milionów pracowników zatrudnionych w 276 organizacjach z 54 branż i 96 krajów. To najbardziej kompleksowe badanie miejsca pracy, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

REKLAMA

Organizacja doceniająca dobrych pracodawców

Gallup Exceptional Workplace Award (GEWA) jest wyrazem uznania dla najbardziej angażujących miejsc pracy na świecie, w których pracownicy mają poczucie przynależności do firmy, identyfikują się z jej wartościami i misją, dla których praca jest prawdziwą pasją. Laureaci nagrody to organizacje, które tworzą wyjątkowe miejsca pracy, zmieniając się na lepsze. Według danych Gallupa aż 72 proc. osób zatrudnionych w organizacjach nagrodzonych GEWA, to pracownicy zaangażowani, tymczasem średnia światowa sięga zaledwie 21 proc.

Podnoszenie poziomu zaangażowania pracowników uznajemy za jeden z celów strategicznych Grupy Żabka. Kiedy w 2017 roku tworzyliśmy plan rozwoju firmy na kolejne lata, wiedzieliśmy, że kluczem do jego realizacji jest zbudowanie angażującej kultury organizacyjnej. Dziś, otrzymując nagrodę Instytutu Gallupa, możemy również z dumą powiedzieć, że stworzyliśmy jedno z najbardziej angażujących miejsc pracy na świecie – mówi Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu, Obszar Strategii Personalnej Grupy Żabka.

Zaangażowanie zespołu filarem firmy

Według badań firmy, które zaangażowanie pracowników stawiają w centrum swojej strategii biznesowej i wplatają to zaangażowanie w swoją kulturę organizacyjną, osiągają lepsze wyniki, a pracownicy są bardziej zmotywowani i chętniej polecają pracodawcę.

Zaangażowane zespoły to wymierne korzyści, bo zaangażowani pracownicy pracują z pasją, są bardziej efektywni, w pracy osiągają wysokie, utrzymujące się na stałym poziomie wyniki. Wprowadzają innowacje i przyczyniają się do rozwoju organizacji.

Zaangażowanie napędza także konkretne wskaźniki biznesowe. Wg Gallupa organizacje, w których zaangażowanie jest wysokie, notują także 41 proc. mniej absencji; 59 proc. mniejszą rotację pracowników oraz o 10 proc. wyższe wskaźniki dotyczące zaangażowania klientów. Poziom zaangażowania wpływa również na bezpieczeństwo pracy. Firmy, w których utrzymuje się on na wysokim poziomie, odnotowują aż 70 proc. mniej zdarzeń związanych z bezpieczeństwem.

Żabka od pięciu lat regularnie bada zaangażowanie i satysfakcję swoich pracowników.

Anonimowe badanie z rekordowymi wynikami

REKLAMA

Badanie Gallupa jest anonimowe i objęło wszystkich pracowników i współpracowników Żabki. Frekwencja w ostatnim badaniu wyniosła rekordowe 92 proc. (wobec średniej dla wszystkich przeprowadzonych przez Gallupa tego typu badań na poziomie 82 proc.).

Według najnowszych wyników badania Instytutu Gallupa, Żabka znalazła się wśród TOP 25 proc. firm na świecie z najbardziej angażującą kulturą organizacyjną, osiągając 77 percentyl wśród firm na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA