REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

8000. franczyza Żabki już działa. Sieć ujawniła, kim jest właścicielka i gdzie otworzyła placówkę

Kto dzisiaj może pochwalić się dobrym pomysłem na biznes ten wie, że nie jest to lekki kawałek chleba. Żabka właśnie uruchomiła 8000. franczyzę. A kto stoi za ich sukcesem? Przedsiębiorcy, którzy coraz częściej uruchamiają placówki w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich.

10.03.2023
11:33
8000. franczyza Żabki już działa. Sieć ujawniła, kim jest właścicielka i gdzie otworzyła placówkę
REKLAMA

W 2022 r. sieć uruchomiła łącznie niemal 1100 sklepów, w tym 154 punkty w miejscowościach, w których do tej pory nie funkcjonowały sklepy z zielonym
szyldem.

REKLAMA

Przez lata nabraliśmy doświadczenia. Nawet początkujący przedsiębiorca ma szansę na odniesienie sukcesu. Dlatego dziś możemy cieszyć się z kolejnego franczyzobiorcy - przekonuje Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska

8000 sklepów, niektóre powstają w najmniejszych miejscowościach

Do sieci sklepów Żabka dołączyła właśnie 8000 franczyzobiorczyni, która poprowadzi swój sklep w Dobieszowicach (woj. śląskie). Miejscowość liczy mniej niż 2000 mieszkańców. W 2022 r. pierwsze placówki powstały aż w 154 nowych lokalizacjach.

Dobieszowice to dla mnie idealna lokalizacja pod Żabkę. Będzie to pierwsza placówka sieci w tej niewielkiej miejscowości. Co więcej, w pobliżu nie ma dobrze wyposażonego sklepu spożywczego, brakuje też apteki, poczty czy kawiarni. Okoliczni mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu zrobić wygodne zakupy, napić się świeżej kawy, zjeść ciepłą przekąskę, nadać paczkę czy zagrać w Lotto. Moja placówka odpowie idealnie na potrzeby lokalnej społeczności - podkreśla właścicielka nowej Żabki.

Inspiracja, która okazuje się motywacją do działania

Izabela Wilgos przez większość życia zawodowego związana była z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym. Pełniła funkcję dyrektor oddziału i filii firmy ubezpieczeniowej w Bytomiu i Gliwicach. Wówczas jej mąż przebranżowił się i otworzył sklep Żabka.

To był dla mnie bodziec. Po wielu latach pracy w branży bankowej i ubezpieczeniowej zaczęłam odczuwać wypalenie zawodowe. W lipcu 2022 r. mój mąż postanowił otworzyć sklep Żabka. Moja decyzja o pójściu w ślady małżonka była wynikiem jego inspiracji, zapowiedzi wsparcia, a także naszej głębszej analizy tego biznesu. Duże znaczenie ma niski wkład własny - podkreśla Izabela Wilgos.

Żabka podejmuje współpracę ze wszystkimi chętnymi

REKLAMA

Wśród współpracujących z nami przedsiębiorców są osoby o różnym doświadczeniu, wykształceniu i pochodzeniu - wszystkich ich charakteryzuje wysoka motywacja, pracowitość i chęć rozwoju - podkreśla Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Franczyzobiorcy mają również możliwość prowadzenia sklepów w różnych nowoczesnych formatach, jak np. Żabka Eko Smart.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA