REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Takie atrakcje tylko w wakacje. Biedronka ma niespodziankę dla klientów

Biedronka w okresie wakacji rozkręca biznes. Już teraz 250 placówek rozpoczęło pracę w trybie wakacyjnym na Pomorzu, w górach i na Mazurach. Część z nich jest czynna całodobowo z krótką techniczną przerwą, a wszystkie zachęcają do zakupów specjalnymi ofertami na popularne produkty żywnościowe oraz przemysłowe.

04.07.2023
19:37
biedronka-panele-sloneczne-transformacja-energetyczna
REKLAMA

Biedronka najwięcej sklepów wakacyjnych uruchomiła w województwie zachodniopomorskim, – 37. Część placówek na północy Polski będzie otwarta 24 godziny na dobę, m.in. w Ustce, Mielnie, Łebie, Dziwnowie, Kołobrzegu, Władysławowie, Stegnie, Przejazdowie, Nowym Dworze Gdańskim i w Jastarni.

REKLAMA

W sklepach sezonowych notujemy minimum 30 proc. wzrostu średniej sprzedaży w lipcu i sierpniu w porównaniu ze średnią sprzedażą w pozostałych 10 miesiącach. Sklepy sezonowe mają również bogatszą ofertę asortymentową niż standardowe sklepy w wielu popularnych kategoriach (średnio co najmniej 50 produktów więcej - mówi Magdalena Sidwa, dyrektor operacyjna Regionu Koszalin w sieci Biedronka.

Te produkty Polacy kupują najchętniej w okresie wakacji

Z informacji Biedronki te grupy produktów sprzedają się najlepiej w sezonie letnim w sklepach wakacyjnych:

  • pieczywo (wzrost w porównaniu z początkiem roku o ponad 240 proc.);
  • warzywa i owoce (170 proc.);
  • nabiał (prawie 180 proc.);
  • słodycze i przekąski (ponad 230 proc.);
  • napoje (291 proc.);

Biedronka ujawnia, że na potrzeby wakacyjnych klientów, w czterech lokalizacjach uruchomiła specjalne warzywniaki przy sklepach, tak aby kupujący jedynie owoce i warzywa szybko i sprawnie uzupełnili zapasy. Zewnętrzne warzywniaki klienci znajdą do końca sierpnia w Dźwirzynie, Ustroniu Morskim, Mielnie i w Dziwnowie. Otworzyła również kilkanaście sezonowych namiotów z wyprzedażą produktów non-food, które stanęły m.in. w Miastku, Łebie, Lęborku, Koszalinie, Sławnie i w Dziwnowie. W Pobierowie i Ustce w okresie wakacji tymczasowo powiększone zostały sale sprzedaży. W Łebie uruchomiona została linia autobusowa, który będzie dowoziła klientów z okolicznych miejscowości do sklepu Biedronka.

Połączenie pracy sezonowej w wakacjami

Biedronka informuje również, że zwiększyła zatrudnienie pracowników w sklepach sezonowych. Nowo zatrudnionym sieć oferuje stawkę godzinową od 23,50 zł brutto do 27 zł brutto, pracę w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, zatrudnienie w ramach umowy zlecenia, a w wybranych lokalizacjach również nocleg i wyżywienie. 

REKLAMA

Pracownicy Biedronki zatrudnieni na podstawie umowy o pracę też mają możliwość połączenia pracy z wypoczynkiem, ponieważ mogą skorzystać z letniej delegacji do jednego ze sklepów sezonowych. Poza standardowym wynagrodzeniem mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej, zależnej od wyników sklepu, a także nagrodę letnią.

Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w wybranych miejscowościach z dużym ruchem turystycznym wynosić ona będzie do 600 zł brutto miesięcznie. W wybranych przypadkach Biedronka zapewnia pracownikom również zakwaterowanie lub pokrycie kosztów przejazdu, a także posiłek.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA