REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Transport

Warszawski las na torach. Niezwykły tramwaj wyjedzie na torowiska stolicy

Tramwaje Warszawskie chcą pokazać, że dbają o środowisko w stolicy. W ostatnią sobotę kwietnia wypuszczą na tory zielony tramwaj linii „Las”.

26.04.2019
11:15
tramwaj-las-Warszawa
REKLAMA

W dobie polityki antysmogowej i stawiania na niskoemisyjny albo w ogóle bezemisyjny transport publiczny rola tramwaju powinna być coraz większa. I faktycznie, ten sposób na komunikację miejską zyskuje coraz więcej zwolenników. Szacuje się, że dzięki unijnym funduszom z perspektywy finansowej na lata 2014–2020, polskie miasta mogą kupić nawet 600 elektrycznych składów.

REKLAMA

Nic więc dziwnego, że tramwaj też coraz częściej wykorzystywany jest do przeprowadzenia akcji promocyjnych. Szerokim echem na całym świecie odbiła się tego właśnie typu antysmogowa akcja w Katowicach. Na tutejsze tory wyjechał jesienią zielony tramwaj - w ramach akcji #ZatrzymajSMOG. Przemieszczanie się w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu było możliwe w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie.

W Warszawie pokażą tramwaj linii “Las”.

Tramwaje Warszawskie również chcą pochwalić się działaniami proekologicznymi Już w sobotę, 27 kwietnia, między godz. 11 a 17 będzie można wsiąść do wyjątkowego tramwaju linii „Las”

Będzie kursował na trasie: Tarchomin Kościelny – Most Skłodowskiej-Curie – Metro Młociny – Wólczyńska – Broniewskiego – Rondo Radosława – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny – al. Niepodległości – Nowowiejska – Plac Zbawiciela – Marszałkowska – gen. Andersa – Pl. Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Most Skłodowskiej-Curie – Tarchomin Kościelny.

Podróż po torach z animacjami w tle.

Tramwaj linii “Las” ma od środka przypominać prawdziwe skupisko drzew. Wnętrze elektrycznego składu zaaranżowano z odpowiednią liczbą roślin. Nie zabraknie też odgłosów zwierząt – wiewiórek, lisów, saren czy ptaków.

Decydując się na ten oryginalny kurs będziemy mieli też okazję dowiedzieć się dlaczego właśnie tramwaj jest przykładem ekologicznego transportu. A do tego garść uniwersalnych informacji, jak chociażby ile tlenu potrafi wytworzyć jedno drzewo. Dodatkowo pracownicy Tramwajów Warszawskich przygotowali dla pasażerów ciekawe animacje.

W stolicy coraz więcej zielonych torowisk.

REKLAMA

Tramwaj linii „Las” to nie pierwsza proekologiczna inicjatywa Tramwajów Warszawskich. Kontynuowane cały czas są działania związane z instalacją zielonych torowisk. Za chwile w sumie będzie ich w Warszawie ok. 25 km. W maju mają ruszyć prace związane z przebudową tego na Grochowskiej - na odcinku między al. Zieleniecką a rondem Wiatraczna. 

Zielone torowiska to nie tylko kwestia estetyki, ale także konkretny efekt ekologiczny. Obniża on poziom dźwięków emitowanych przez tramwaj, filtrują spaliny, a także obniżają temperaturę w najbliższym otoczeniu – ziemia, na której rośnie trawa, wchłania wilgoć - czytamy na stronie Tramwajów Warszawskich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA