REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Nowość od Allegro. Tania dostawa w ciągu kilku godzin od kilku sprzedających w jednej paczce

One Fulfillment by Allegro to kompleksowa usługa, obejmująca przechowywanie, pakowanie i dostawę towarów, a także obsługę klienta podczas całego procesu dostawy. Adresowana jest rzecz jasna do sprzedających, ale kupujący

13.09.2021
11:52
Nowość od Allegro. Tania dostawa w ciągu kilku godzin od kilku sprzedających w jednej paczce
REKLAMA

Allegro ujawniło, że do programu pilotażowego One Fulfillment zostało zaproszonych kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na największej polskiej platformie e-commerce, pozostali będą mogli przystąpić do nowej usługi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

REKLAMA

Dystrybucja produktów zakupionych na Allegro z jednego centrum logistycznego pozwoli jeszcze bardziej skrócić czas dostawy, zapewnić wysoki poziom obsługi klienta oraz ograniczyć negatywny wpływ na środowisko – przekonuje spółka.

Cel One Fulfillment by Allegro: maksymalnie skrócić czas dostaw

Allegro zachęca sprzedawców dużym wyborem metod dostaw w atrakcyjnych wynegocjowanych z operatorami cenach oraz bardzo krótkich czasach ich realizacji, nawet jeszcze w dniu zakupu.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro, przekonuje, że dzięki usłudze One Fulfillment platforma chce maksymalnie skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty, poprawić obsługę klientów.

Klienci docelowo będą mogli dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne

– zapowiada Grzegorz Czapski.

I dodaje, że dzięki temu sprzedawcy będą mogli podnieść atrakcyjność ofert i zwiększyć sprzedaż.

Nowa usługa pozwoli im przeznaczyć czas i zasoby poświęcane dotychczas na logistykę na to, co najważniejsze, czyli pozyskiwanie atrakcyjnych produktów, ich dobrą prezentację na platformie i profesjonalną obsługę klienta –wskazuje Grzegorz Czapski.

I przekonuje, że sprzedawcy utrzymają wysoką jakość dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych, nie będą też musieli inwestować w profesjonalne magazyny oraz ich wyposażenie.

Allegro zapewnia, że obecnie już ponad 80 proc. zamówień składanych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni i ten czas nadal będzie ulegał skróceniu. W maju uruchomione zostały pierwsze Allegro Punkty w sieci Kolporter, a do końca roku klienci będą mogli skorzystać z kolejnych atrakcyjnych lokalizacji. Równocześnie platforma buduje sieć nowoczesnych zielonych automatów paczkowych, z których pierwsi klienci skorzystają dosłownie już za kilka tygodni.

Eko-Allegro z krótszym śladem węglowym

Spółka podkreśla, że bardzo ważny jest dla niej aspekt ekologiczny nowo uruchomionej usługi.

REKLAMA

W procesie pakowania Allegro korzysta tylko z materiałów przyjaznych środowisku, certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca Allegro realizuje też Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023, wpływając na zmniejszenie śladu węglowego – wylicza spółka w komunikacie.

Allegro uruchomiła nową usługę w A2 Warsaw Park, gdzie dysponuje powierzchnią 36.500 mkw., z czego blisko 2.800 mkw. stanowią biura i zaplecze. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna Magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65.300 mkw.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA