REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Ten allegrowicz to naprawdę zaszalał na zakupach. Wycisnął ze Smarta! ponad 181 tys. zł

Płacisz raz 49 zł i przez rok cieszysz się z darmowej dostawy zakupów z Allegro. Tak właśnie działa Smart! Największa w Polsce platforma e-commerce'owa uruchomiła usługę dokładnie trzy lata temu i właśnie podsumowała jej działalność.

26.08.2021
16:40
Ten allegrowicz naprawdę zaszalał na zakupach. Wycisnął ze Smarta! ponad 181 tys. zł
REKLAMA

Allegro Smart! został uruchomiona pod koniec sierpnia 2018 r. Od tego czasu przeciętny smartowicz zaoszczędził na kosztach przesyłki średnio ok. 450 zł. Rekordzista od początku obowiązywania usługi zyskał… 185 181 zł. Innemu koszt zakupu rocznego pakietu (49 zł) zwrócił się już po… 10 sekundach. W sumie smartowicze zaoszczędzili w ciągu trzech lat 2,8 mld zł.

REKLAMA
 class="wp-image-1520293"

Allegro zapewnia, że zdecydowana większość zakupów z ponad 100 mln ofert objętych w tej chwili Smartem! dociera do klientów w 1-2 dni, w tym również w weekendy. Ponad 25 mln oferuje dostawę już następnego dnia, a kilka milionów jeszcze tego samego dnia.

W ramach usługi kupujący mogą odbierać z zakupy z Paczkomatów, z punktów pocztowych zlokalizowanych w sklepach Żabka, kioskach Ruchu, salonikach prasowych Kolportera, na stacjach Orlenu, a także od kurierów w dowolnym miejscu w Polsce. W tym ostatnim wypadku rok temu minimalna wartość zamówienia w przypadku darmowej dostawy kurierem została obniżona z 100 zł do 80 zł.

Już wkrótce klienci będą mogli odbierać swoje zamówienia z nowej, przyjaznej środowisku sieci automatów paczkowych Allegro, które są aktualnie montowane w wielu lokalizacjach w całej Polsce – zapowiada Allegro.

Z danych udostępnionych przez platformę wynika, że smartowicze najchętniej robią zakupy wieczorami pod koniec tygodnia, a jeśli już kupują coś wcześniej, to koło południa na początku tygodnia. Najczęściej dodają do koszyków przedmioty z kategorii elektronika, dom & ogród, zdrowie i uroda oraz moda.

Smart dla studentów i całych rodzin

W październiku 2020 roku został uruchomiony Smart! Student. Wszyscy zainteresowani mogą aktywować Allegro Smart! na stronie www.allegro.pl/smart/student. Oprócz podstawowych bonusów w ramach Allegro Smart! studentom w ramach 6-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego i obniżonej ceny po jego zakończeniu przysługują zniżki na bilety FlixBus i na bilety do Multikina.

Każdy klient może wypróbować Allegro Smart!, aktywując Smart! na Start. W ciągu następnych dwunastu miesięcy można dzięki temu za darmo pięć razy skorzystać z darmowych przesyłek i zwrotów, a także zyskać dostęp do specjalnych okazji w Strefie Smart!, festiwalu zakupowego Smart! Week (kolejna edycja we wrześniu) czy przedsprzedaży na e-bilet.pl.

Ze Smarta! korzystają też uczestnicy uruchomionego w połowie lipca Allegro Family, płacąc za usługę w grupie rodzinnej tylko raz i tyle samo, co w przypadku indywidualnych użytkowników.

Allegro Smart! to nie tylko darmowa dostawa

Smartowicze otrzymują szereg dodatkowych korzyści poza bezpłatną dostawą i darmowymi zwrotami. Są to między innymi dostęp do nowych, limitowanych ofert (Smart! Okazje) oraz festiwali zakupowych jak nadchodzący w ostatnim tygodniu września Smart Week! z wyjątkowymi promocjami. Użytkownicy Allegro Pay posiadający pakiet Smart! mają też możliwość skorzystania z oferty specjalnej: zakupów na raty 3 x 0%.

Ostatnie miesiące pokazały, że Polacy stęsknili się za wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi. Klienci Smart! bardzo chętnie korzystają z wyjątkowej możliwości kupienia biletów na wiele koncertów i imprez w przedsprzedażach niedostępnych dla innych klientów – wskazuje Allegro w komunikacie.

REKLAMA

Allegro zapewnia, że na Smarcie! korzystają też sprzedający. Jeśli ich oferty są objęte programem Allegro Smart!, uzyskują wzrost przychodów pięciokrotnie szybciej, niż ci, którzy nie korzystają z usługi Smart! – przekonuje platforma i dodaje, że kupujący w ramach tej usługi robią zakupy 2,5 razy częściej niż pozostali.

Szybsze dostawy i ich gwarantowany termin (dzięki wprowadzeniu Programu Szybkich Dostaw dla sprzedawców) zwiększają częstotliwości robienia zakupów i wydawane kwoty. Co ważne, Allegro finansuje większą część kosztów dostaw w ramach Smart! – podkreśla platforma.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA