REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Rolnictwo

Biedronka zarzeka się, że ma najsmaczniejsze truskawki na świecie. Tanie, świeże i polskie

Najsmaczniejsze, bo rzecz jasna polskie. W Biedronce ruszyła właśnie sprzedaż truskawek pochodzących bezpośrednio od lokalnych rolników. Klienci czekają na ten moment, bo widzą, że truskawka z pobliskiej plantacji jest najsmaczniejsza. Rolnicy też wyczekują na ten moment, bo wiedzą, że współpraca z dyskonterem daje im duży zbyt i możliwość rozwoju biznesu. Tak zapewnia największa sieć handlowa w Polsce.

24.05.2023
17:43
Biedronka zarzeka się, że ma najsmaczniejsze truskawki na świecie. Tanie, świeże i naprawdę polskie
REKLAMA

To ważny moment w owocowym kalendarzu handlowym – czekają na niego wszyscy – zarówno plantatorzy, jak i klienci, a także jak się okazuje sieci handlowe. W każdym razie Biedronka też przekonuje, że wyczekuje na polskie truskawki.

REKLAMA

Stanowią one ponad 90 proc. rocznej sprzedaży sieci w tych kategoriach.

– zdradza sieć.

Czas na truskawkę od regionalnego dostawcy

Polskie truskawki królują w Biedronce w maju i czerwcu. Sieć stawia na lokalnych rolników, którzy zapewniają bezpośrednie dostawy świeżo zerwanej polskiej truskawki. Pominięcie w łańcuchu dostaw centrów dystrybucyjnych sprawia, że owoce, które trafiają do sklepów są zawsze świeże.

Bardzo się cieszę, że kolejny już rok, nasze truskawki trafią do sklepów sieci Biedronka w naszej okolicy. Dzięki temu klienci otrzymują owoce zerwane tego samego dnia z krzaka, a my mamy pewność, że produkt szybko trafia do odbiorcy końcowego. Takie rozwiązania są również bardzo przyjazne dla środowiska, a wszystkim nam na tym zależy – przekonuje Dariusz Wójcicki, plantator z okolic Łodzi.

Mniejsi producenci mają szansę na współpracę z dyskontem

Biedronka sprzedaje pierwsze truskawki wyhodowane „po sąsiedzku” już na terenie Łodzi i okolicznych sklepach. Wraz z dojrzewaniem owoców, w następnych tygodniach ruszy sprzedaż w pozostałych sklepach. Owoce będą sukcesywnie trafiać od pozostałych rolników współpracujących z Biedronką, wprost z upraw do pobliskich im placówek sieci. Tegoroczny zasięg dostaw bezpośrednich będzie największy w historii programu.

Pan Damian Wojewódzki wskazuje, że projekt dostaw bezpośrednich polskiej truskawki rozpoczął się już 3 lata temu i każdego roku powiększa się obszar kraju o kolejne placówki i nowych lokalnych rolników.

REKLAMA

Naszym celem jest, aby w tym roku blisko dwie trzecie naszych sklepów oferowało klientom truskawki z dostaw bezpośrednich. W ten sposób razem pokazujemy, że nawet mniejsi producenci mają możliwość współpracy z siecią handlową o ogólnopolskim zasięgu - wskazuje Damian Wojewódzki, kupiec regionalny odpowiedzialny za współpracę z lokalnymi rolnikami w sieci Biedronka

Truskawki od lokalnych rolników będą specjalnie oznaczone plakatami z informacjami na temat ich producenta. Będą dostępne w cenie 19,99 zł za opakowanie 1 kg.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA