REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro.com już działa. Gigant e-commerce wypływa na szerokie wody Europy

Allegro uruchomiło swoją anglojęzyczną usługę, umożliwiając klientom i sprzedawcom z UE dostęp do jednej z dziesięciu największych witryn e-commerce na świecie. Nowy adres witryny, który przeznaczony jest na rynek europejski – allegro.com, jest już aktywny.

22.03.2022
14:48
Allegro.com już działa. Gigant e-commerce rusza na podbój Europy
REKLAMA

Od wtorku, klienci mogą wyszukiwać i kupować towary na Allegro w języku angielskim oraz płacić w euro, a Allegro za pośrednictwem swoich partnerów wspomoże sprzedawców w obsłudze zarówno dostaw międzynarodowych, jak i płatności. Klienci z Unii Europejskiej mogą kupować na Allegro pod adresem allegroc.om.

REKLAMA

Polscy i zagraniczni sprzedawcy mogą oferować swoje produkty odbiorcom z UE w języku angielskim. Allegro zadba o tłumaczenia ofert i zapewni niezbędne wsparcie dla obu stron transakcji, w tym przed, w trakcie i po zakupie.

Allegro podkreśla, że nowa funkcjonalność to ważny krok w międzynarodowej ekspansji Allegro, który wraz z planowanym zakupem Grupy Mall umocnić ma europejską pozycję platformy.

Anglojęzyczny serwis daje klientom w UE dostęp do ponad 60 milionów ofert, których sprzedaż i dostawę wspomagają nowoczesne rozwiązania technologiczne Allegro.

Ekspansja międzynarodowa jest jednym z naszych priorytetów i robimy kolejny wielki krok naprzód w tym kierunku

– mówi prezes Allegro, Francois Nuyts.

Dodaje on, że podczas gdy trwają prace nad planowaną integracją z Grupą Mall, wzmacniany jest drugi filar obecności Allegro w Europie, poszerzający dostęp do milionów ofert dla klientów i sprzedawców z UE.

Europejscy konsumenci skorzystają dzięki Allegro na szerokim wyborze produktów, jak i na wygodnych dostawach, a sprzedawcy zyskują możliwość powiększenia w ten sposób grona potencjalnych klientów – dodaje prezes Allegro.

REKLAMA

Klienci mogą korzystać z międzynarodowych ustawień na allegro.pl, a dodatkowo uruchomiona została także strona w domenie allegro.com przeznaczona specjalnie dla międzynarodowych ofert.

Platforma będzie wspomagać dostawy, jak i umożliwiać płatności w euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA