REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nowość w Allegro. Gigant funduje sprzedawcom i kupującym wielkie przyspieszenie

Gdy możemy mieć wszystko, chcemy to mieć jak najszybciej. Z takiego założenia wychodzi Allegro, które w tym roku o klienta chce walczyć błyskawicznymi dostawami. Aby to się jednak udało, Allegro musi wprowadzić swoje standardy wśród sprzedawców i zachęcić ich do udziału w akcji.

25.01.2022
13:28
Nowość w Allegro. Gigant funduje sprzedawcom i kupującym wielkie przyspieszenie
REKLAMA

One Fulfillment by Allegro to kompleksowa usługa dla sprzedających, obejmująca przechowywanie, pakowanie i dostawę produktów, a także obsługę klienta w zakresie związanym z realizacją zamówień.

REKLAMA

Po udanym programie pilotażowym, w którym udział wzięło kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na platformie, Allegro rozpoczęło komercyjny etap rozwoju swojej usługi logistycznej.

Od 24 stycznia Allegro przyjmuje zgłoszenia od nowych sprzedających. Klienci mogą liczyć na szybsze dostawy, a sprzedawcy korzystający z usługi dzięki oferowaniu jeszcze atrakcyjniejszych warunków, na wzrost sprzedaży. 

Testy nowej usługi wypadły pozytywnie

Allegro we wrześniu ubiegłego roku uruchomiło testy One Fulfillment by Allegro.  W pilotażu nowej usługi logistycznej wzięło udział kilkadziesiąt firm sprzedających na platformie, które zapewniały dostawę następnego dnia, nawet produktów zakupionych do późnych godzin wieczornych oraz ograniczały negatywny wpływ łańcucha dostaw na środowisko (m.in. przez zastosowanie w procesie pakowania materiałów przyjaznych środowisku).

Sprzedawcy mogli w praktyce zaobserwować czy i jak krótki czas dostawy przekłada się na wzrost ich sprzedaży, a klienci otrzymywać swoje zakupy wyjątkowo szybko. Teraz kolejni sprzedawcy będą mogli zgłosić się i dołączyć do usługi One Fulfillment by Allegro.

One Fulfillment by Allegro teraz dla wszystkich

Firmy prowadzące sprzedaż na platformie mogą już teraz zgłosić chęć skorzystania z usługi poprzez stronę WWW platformy. Po weryfikacji zgłoszeń, Allegro zaprasza do usługi w tych sprzedawców, którzy spełniają odpowiednie kryteria,  w szczególności związane z realizacją dostaw.

Allegro przygotowało też akcję promocyjną dla sprzedawców. Na start dla nowo dołączających firm przygotowano tak zwany pakiet powitalny – przez pierwszy miesiąc sprzedający nie płaci opłat podstawowej i dodatkowych, a także otrzymuje dodatkowe wywróżenia dla swoich ofert. Pakiet startowy jest przewidziany dla wszystkich firm, które dołączą do usługi do 30 czerwca 2022 r.

Allegro stawia na szybkość

Obecnie już ponad 80 proc. zamówień składanych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni. Dzięki One Fulfillment by Allegro sprzedający oferują klientom szeroki wybór metod dostawy, a także znaczne skrócenie czasu dostaw szczególnie w największych metropoliach.

Dostawy realizowane przez X-press Couriers opłacone do godziny 10:00 (lub, jeżeli dostawa realizowana jest na terenie Warszawy,, do 13:00) dotrą do klientów jeszcze tego samego dnia. Natomiast wszystkie zamówienia złożone w tygodniu do godziny 19:00 Allegro wyśle jeszcze w dniu zakupu. 

Platforma bierze pełną odpowiedzialność za produkty, w tym również za ich ewentualne uszkodzenia w transporcie do kupujących.

 class="wp-image-1685011"

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro, wskazuje, że idea One Fulfillment jest bardzo prosta – platforma bierze na siebie logistykę, sprzedający mogą skupić się na podnoszeniu atrakcyjności ofert i zwiększaniu sprzedaży.

Co więcej –utrzymują wysoką jakość i tempo dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych, bez konieczności inwestowania w powierzchnie magazynowe oraz profesjonalne wyposażenie. Kupujący z kolei dostają swoje zakupy szybciej i w bardziej ekologiczny sposób

– mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Zainteresowanie takimi usługami logistycznymi deklaruje 30 - 40 proc. sprzedających na Allegro. Firma twierdzi, że w trakcie pilotażu skrócenie czasu dostaw u sprzedawców korzystających z usługi, przełożyło się bardzo wyraźnie na wzrost ich sprzedaży.

REKLAMA

Allegro zapewnia, że aspekt ekologiczny nowej usługi One Fulfillment by Allegro miał ogromne znaczenie przy projektowaniu usługi. W procesie pakowania Allegro korzysta wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku - certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów.

Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca możliwa jest redukcja liczby podjazdów kurierskich, co pomaga Allegro realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023,  wpływając na zmniejszenie śladu węglowego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA