REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nowy hit od Allegro. Odbieranie paczek ma przypominać wizytę w parku

Allegro dynamicznie rozwija własną sieć automatów paczkowych. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy powstało ich w Polsce 1001. Rozszerzanie sieci One Box by Allegro na cały kraj nabiera rozpędu również dzięki umowom z koncernem Shell i siecią Stokrotka. W tym roku Allegro postawi kolejnych 2000 automatów.

04.01.2022
16:04
Automaty paczkowe. Odbieranie paczek z Allegro ma przypominać wizytę w parku
REKLAMA

Allegro cały czas chce trzymać rękę na pulsie. Utrzymanie pozycji lidera nie jest łatwe, a konkurencja nie śpi. Czy to usługa typu kup teraz i zapłać później, czy też Allegro Pay lub Allegro Smart, Allegro chce by klienci mogli korzystać z najnowszych trendów e-commerce. Nie inaczej jest z dostawami.

REKLAMA

Wraz z rosnącą liczbą kupujących oraz coraz większą częstotliwością zakupów w Internecie, Allegro inwestuje we własne rozwiązania logistyczne. Jednym z elementów realizacji tej strategii było rozpoczęcie latem 2021 roku budowy sieci automatów paczkowych. 

Allegro z ambitnym planem kompleksowej obsługi klienta

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o własne automaty paczkowe, plan Allegro może wydawać się ambitny. Czy na rynku, w którym tak mocno usadowił się InPost ze swoimi paczkomatami, jest jeszcze miejsce na podobny projekt?

Jeśli bliżej przyjrzeć się sprawie, to dlaczego nie. Klienci pokochali tę formę odbierania przesyłek, o czym świadczy gigantyczna popularności paczkomatów. Allegro jest znaną marką, z której korzysta co miesiąc miliony Polaków robiących zakupy w portalu.

Wydaje się więc, że wystarczy zbudować własną sieć automatów paczkowych, by zamknąć proces obsługi klienta od zakupu, przez płatność, aż do dostarczenia przesyłki. I wszystko to z pominięciem konkurencji lub usług firm trzecich.

Automaty paczkowe One Box by Allegro nie tylko w dużych miastach

Mapa Polski na stronie one.allegro.pl ma coraz więcej nowych punktów odbioru. Mieszkańcy Poznania, Wrocławia, Gdańska, Gdyni, Łodzi, a także Bydgoszczy, Krakowa i Katowic mogą już zamawiać zakupy do zielonych automatów One Box by Allegro.

Ale Allegro nie chce być kojarzone tylko z dużymi miastami. Umowa z koncernem Shell i siecią sklepów Stokrotka pomoże przyspieszyć rozwój sieci oraz pozwoli większej liczbie klientów na odebranie swoich zakupów także poza największymi miastami.  

Widzimy pozytywne reakcje klientów oraz dynamicznie rosnącą liczbę organizacji i osób prywatnych, które chcą się przyłączyć do naszego projektu rozwijania sieci automatów paczkowych. Utwierdza nas to w przekonaniu, że One Box by Allegro jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i ambitnych miast

- mówi Jacek Powałka, odpowiedzialny za rozwój produktu One by Allegro.

Akcja ekologia. Zielone działanie ma wyróżniać Allegro

Automaty paczkowe mogą wydawać urządzeniem, w którym trudno o innowacje. Mimo to Allegro chce się wyróżniać i postawiło w tej kwestii na ekologię i zaangażowanie klientów w działanie. Przy okazji odbioru zamówień, klienci Allegro mogą wziąć udział w szeregu działań proekologicznych. I chodzi tu o konkretne akcje, a nie danie przysłowiowego lajka.

 class="wp-image-1660015"

Dzięki One Box by Allegro zalegającym często w domach niepotrzebnym urządzeniom elektronicznym można nadać teraz drugie życie. Już po pierwszej odebranej przesyłce każdy klient otrzyma kod uprawniający do darmowego nadania sprawnego, choć niepotrzebnego już elektrosprzętu, dzięki czemu można w łatwy sposób włączyć się do nurtu reUSE.

Co więcej, po każdej 10 odebranej przesyłce (a do końca tego roku już po trzech) Allegro zobowiązuje się do posadzenia drzewa z dedykacją od klienta. Pierwsze drzewa zostały posadzone jeszcze w 2021 roku. 

Serwis e-commerce podkreśla ekologiczny charakter swoich urządzeń, który symbolizować ma ich szata graficzna przypominająca naturalną zieleń oraz nasadzone rośliny – tam, gdzie jest to możliwe.

Wszystkie urządzenia zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a konstrukcja wspierająca roślinność składa się do 90 proc. z recyklingowanego drewna.

Przy projektowaniu automatów paczkowych, Allegro pomyślało nawet o wygaszaniu automatów, co jest elementem walki z zaśmiecaniem światłem.

Projektując naszą sieć, za cel postawiliśmy sobie bezpieczeństwo i troskę o ład przestrzenny i środowisko. Nasze automaty harmonijnie wtapiają się w krajobraz miejski - tam, gdzie było to możliwe, są obsadzone roślinami i nie są na nich umieszczane reklamy. Ponadto będą posiadać czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu

– komentuje Francois Nuyts, prezes Allegro. 

One Box by Allegro oferuje też udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, w tym wsparcie dla osób niewidzących oraz nowatorski kanał kontaktu dla osób niesłyszących - wspierany przez tłumaczy polskiego języka migowego.

 class="wp-image-1660021"

Własne automaty nie oznaczają końca współpracy z InPost

Allegro zapewnia, że do końca 2022 roku nowa sieć będzie obejmować przynajmniej 3000 zielonych automatów w całej Polsce. Niewątpliwe plan ten uda się zrealizować. W ciągu sześciu miesięcy 2021 r. Allegro ustawiła 1001 maszyn w całej Polsce. Partnerem logistycznym usługi One Box by Allegro jest UPS.

Allegro wraz ze swoją nową markę logistyczną One by Allegro, która obejmuje ofertę zielonych automatów One Box i sieć punktów odbioru One Punkt, wprowadziła też kompleksową usługę realizacji zamówień dla sprzedawców - One Fulfillment.

Allegro przekonuje, że rozwój własnej sieci automatów paczkowych to jedynie sposób na poszerzenie opcji dostawy dla klientów i nie oznacza, że wycofane zostaną punkty InPost, Poczty Polskiej lub Orlenu. 

Nasze automaty będą po prostu kolejną opcją dostawy zamówień z Allegro. Nasza współpraca z InPostem, Pocztą Polską oraz Orlenem jest długoterminowa i skoncentrowana na podnoszeniu jakości i satysfakcji korzystania z ofert w naszym serwisie – zapewnia Allegro.

Logistyka kręgosłupem Allegro

Warto tu przypomnieć, że w październiku 2021 r. Allegro przejęło X-press Couriers, firmę kurierską realizującą dostawy tego samego dnia, jako uzupełnienie usług fulfillment oraz oferty sieci automatów paczkowych.

REKLAMA

Allegro przejęło jednego ze swoich partnerów logistycznych, realizujących dostawy tego samego dnia. Celem akwizycji jest dalszy rozwój tej metody dostawy oraz wyjście naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów i sprzedawców.

Lokalny dostawca usług kurierskich ma uzupełniać ofertę usług One Fulfillment by Allegro oraz zapewnić wsparcie w rozwoju sieci własnych automatów paczkowych, co pozwoli na szybsze dostawy w największych polskich miastach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA