REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro, Żabka, Biedronka, Orlen. Popularna usługa połączyła gigantów

Allegro chwali się wynikami Allegro Smart! i podaje, że ponad 5 milionów klientów wykupiło pakiet, co czyni ją jedną z najpopularniejszych usług w polskim internecie. Korzystający z pakietu Allegro Smart! robią zakupy 2,5 razy częściej niż inni kupujący.

21.02.2022
14:17
Allegro, Żabka, Biedronka, Orlen. Popularna usługa połączyła gigantów
REKLAMA

Allegro podaje, że już ponad 5 milionów klientów korzysta z Allegro Smart! Pakiet zapewnia szybkie i darmowe dostawy, specjalne oferty tylko dla Smartowiczów czy też możliwość udziału w festiwalu promocji Smart! Week.

REKLAMA

Po ponad trzech latach od uruchomienia usługi klienci mają dostęp 160 milionów ofert z logo Smart! Allegro Smart! stało się jedną z najwyżej ocenianych usług Allegro.

Popularność usługi uczyniły z Allegro Smart! punkt odniesienia dla całego rynku e-commerce w Polsce. Program jednocześnie pomaga firmom zwiększać obroty na Allegro, dlatego też chętnie dołączają do niego swoje oferty. To sytuacja, w której wygrywają i klienci, i sprzedawcy

- mówi Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro.

Bilety, raty, darmowe przesyłki

Allego twierdzi, że koszt zakupu rocznego pakietu Smart! zwraca się po kilku zakupach, a oszczędności Smartowiczów rosną z każdym zakupem. W dwa lata od dołączenia do programu klienci wydają średnio o 84 proc. więcej.

Oprócz oszczędzania na darmowych przesyłkach, klienci Smart! mogą korzystać z codziennych promocji (Smart! Okazje) oraz z jesiennego festiwalu zakupowego - Smart! Week. Łącząc usługę z programem Allegro Pay mogą też liczyć na specjalną ofertę darmowego rozbicia zapłaty na trzy raty. Ponadto, Smartowicze z zacięciem sportowym, rozrywkowym i kulturalnym mają możliwość zakupu biletów na eBilet.pl w specjalnych przedsprzedażach.

Chętni mogą przetestować Smart! w ramach usługi Smart! na Start, która oferuje pięć darmowych przesyłek ze Smartem do wykorzystania przez rok. Z kolei bliscy mogą współdzielić swój pakiet Smart! w ramach kont rodzinnych Allegro Family bez dodatkowych opłat.

 class="wp-image-1712425"

Allegro ma także specjalną propozycję dla studentów - żacy mogą skorzystać z pakietu Smart! Student i w ramach sześciomiesięcznego bezpłatnego okresu próbnego oraz obniżonej do 39 zł ceny po jego zakończeniu. Przysługują im także zniżki od partnerów Allegro, takich jak Flixbus, FreeNow, Blinkee, Legimi, Multikino, T-Mobile, strefakursow.pl, czy Profilingua.

Allegro mówi, że Smart! zapewnia przychody

Allegro Smart! umożliwia darmowe dostawy kurierskie oraz do automatów paczkowych lub punktów odbioru, jeśli tylko wartość zamówienia od jednego sprzedającego przekroczy 40 złotych.

Usługa jest płatna 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie oraz bezpłatna w ramach Smart! na Start. Usługą objętych jest aktualnie ponad 160 milionów ofert na Allegro, z czego 25 milionów z dostawą już dzień po zakupie, a kilka milionów - nawet tego samego dnia.

Klienci, którzy wybierają odbiór w automacie lub w punkcie, mają do dyspozycji największą w Polsce sieć, liczącą prawie 50 tys. punktów odbioru, w której skład wchodzą m.in punkty One Punkt oraz zielone automaty One Box od Allegro, Paczkomaty, sklepy Żabka i Biedronka, stacje Orlen, punkty Poczty Polskiej, czy Kolportera.

REKLAMA

Korzystają kupujący, korzystają i sprzedający. Ci, których oferty są objęte programem Allegro Smart!, uzyskują wzrost przychodów dużo szybciej od tych, którzy nie oferują usługi.

Allegro dodaje, że szybkie dostawy są dodatkową zachętą dla klientów i zwiększają częstotliwości robienia zakupów, przy czym Allegro pokrywa znaczną większość kosztów dostawy. Co więcej, sprzedający, którzy wysyłają przesyłki w dniu złożenia zamówienia, mogą dołączyć do programu AlleProgres i zyskać specjalne rabaty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA