REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Trwały nośnik w technologii blockchain debiutuje na Allegro. To większe bezpieczeństwo dla klientów

Allegro będzie teraz udostępniało regulaminy z wykorzystaniem technologii blockchain i WORM. To pierwsze zastosowanie trwałego nośnika w obszarze handlu internetowego.

07.02.2022
14:57
Trwały nośnik na Allegro. To większe bezpieczeństwo dla klientów
REKLAMA

Największa platforma e-commerce w Polsce wdraża nową usługę, która zostanie wykorzystana w komunikacji o nowościach i zmianach wprowadzanych w regulaminie. Jakie zalety niesie ze sobą rozwiązanie wykorzystujące WORM?

REKLAMA
  • Skrót ten pochodzi od „Write Once, Read Many”, co gwarantuje niezmienność zapisanych plików.
  • Każdy dokument ma swój unikalny identyfikator, co zapewnia autentyczność i integralność (rozwiązanie wykorzystuje tu techniki kryptograficzne – skróty typu hash)

Co jeszcze zyskają klienci Allegro?

Klienci nie będą już dostawać obszernych załączników w mejlach, a nowe wersje regulaminu Allegro będą dla nich dostępne w łatwy sposób przez 10 lat – wystarczy, że klikną w link, który dostaną od nas

– mówi Dominik Falandysz z Allegro.

Rozwiązanie gwarantuje, że dokument istniał w danym kształcie w określonym czasie i nie był zmieniony. Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpieczni. Jeśli spotka ich jakaś nieprzyjemna sytuacja, to bez problemu powołają się na regulamin z określonego dnia, mając przy tym pewność, że nikt przy nim nie majstrował.

Za stworzenie trwałego nośnika odpowiada Krajowa Izba Rozliczeniowa wspólnie z partnerami technologicznymi – Hitachi, IBM Polska oraz Chmurą Krajową.

Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu macierzy WORM w chmurze obliczeniowej, technologii blockchain oraz usług zaufania, powstał system unikalny na skalę europejską – komentuje Robert Trętowski z KIR.

REKLAMA

Allegro to pierwsza polska firma z sektora e-commerce, która wykorzystuje technologię blockchain i WORM w komunikacji z klientami (wcześniej w sektorze bankowym trwały nośnik wdrożył Alior). A tych każdego miesiąca jest 21 mln. W Polsce użytkownikami serwisu jest 66 proc. mieszkańców w wieku 16 lat lub więcej oraz 78 proc. wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

Allegro.pl jest również jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA