REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport
  3. Praca

W czwartek i piątek Lufthansą nie polecisz. Wszystko przez UFO

Związek zawodowy personelu pokładowego Lufthansy UFO zaaprobował przeprowadzenie strajku w najbliższy czwartek i piątek. Taka forma protestu może też dotknąć inne linie, jak Eurowings i SunExpress.

05.11.2019
12:53
Lufthansa strajk personelu pokładowego
REKLAMA

To już przesądzone. W najbliższy czwartek i piątek odbędzie się strajk personelu pokładowego w Lufthansie. Protestujący żądają lepszych wynagrodzeń, ale też solidniejszych warunków pracy. Daniel Flohr, zastępca przewodniczącego UFO, ostrzega, że strajk będzie miał wpływ na wszystkie lotniska w Niemczech.

REKLAMA

Tak jak w przypadku ostatnich strajków ostrzegawczych - strajk dotknie całej firmy. Jednocześnie zaznaczamy, że w każdej chwili możemy go rozszerzyć - ostrzega Daniel Flohr

Strajk w Lufthansie: planowany jest też marsz

Związek zawodowy pracowników pokładowych Lufthansy uważa, że firma, w czasie rekordowych zysków, powinna nimi podzielić się także z personelem. Stąd postulat o podwyżce wynagrodzeń o 1,8 proc. Dodatkowo strajkujący w piątek, we Frankfurcie mają przemaszerować do Centrum Lotniczego Lufthansy i nieco głośniej wyrazić swoje niezadowolenie. 

Ten protest będzie nielegalny

Lufthansa zdaje sobie sprawę, że taki ruch ze strony pracowników pokładowych może mieć wpływ na wszystkie loty do i z Niemiec obsługiwane przez tę linię lotniczą. Zapowiadany strajk uważają jednak za nielegalny. Zdaniem firmy szefostwo związku UFO, które objęło stery na początku roku - wybrano z naruszeniem wymogów prawnych. Tym samym wszystkie podjęte przez UFO decyzje nie są dla nikogo wiążące.

REKLAMA

Badamy kroki prawne, aby zapobiec strajkowi. Szczerze przepraszamy wszystkich pasażerów za tę niedogodność. Obecnie pracujemy jak najpilniej jak tylko się da nad alternatywnym rozkładem lotów na czwartek i piątek. To wezwanie do strajku jest dla nas nie do przyjęcia. W naszym interesie pozostaje osiągnięcie porozumienia z wiarygodnym i silnym związkiem zawodowym. Potrzebujemy rozwiązań pilnych kwestii, które dotyczą naszej załogi pokładowej, ale strajki nie są właściwą drogą - odpowiada Lufthansa na zapytanie serwisu simpleflying.com.

Jednocześnie przedstawiciele niemieckiej linii lotniczej zapraszają reprezentantów UFO do rozmów. Najlepiej 15 lutego przyszłego roku - tuż po wyborach nowych władz tego związku zawodowego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA