REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Licznik zbiórki bije jak oszalały. Za takie pieniądze Stanowski mógłby utrzymać klub w ekstraklasie

Jeżeli akcja Krzysztofa Stanowskiego zakończy się takim sukcesem, na jaki się zanosi, przebije tegoroczne wyczyny Legii Warszawa w europejskich pucharach. Bo polskim klubom od czasu do czasu na międzynarodowej arenie udaje się coś ugrać. A zebranie ponad 20 mln na amatorski klub piłkarski? Rzecz bez precedensu.

06.10.2021
11:53
Zbiórka na KTS Weszło. Za takie pieniądze Stanowski mógłby utrzymać klub w ekstraklasie
REKLAMA

Nie wiem, czy przed rozpoczęciem projektu, w ramach którego Stanowski zaprasza kibiców do zarządzania KST Weszło, ktokolwiek przewidywał, że znajdzie się aż tylu chętnych do płacenia za możliwość wpływania na losy klubu z okręgówki. A jednak. Współtwórca Kanału Sportowego poinformował właśnie, że na tydzień przed emisją akcji uczestnicy zadeklarowali wpłaty na kwotę ponad 23 mln zł.

REKLAMA

Nawet w piłce nożnej to duże pieniądze

Tak. 23 mln zł. Weźmy teraz głęboki oddech i porównajmy to z budżetami polskich zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie każdy musi się przecież orientować, ile pieniędzy przepływa przez polską piłkę na poziomie zawodowym.

Spojrzałem sobie na szacunkowe budżety klubów z Ekstraklasy, policzone niecały rok temu przez Przegląd Sportowy, Z 23 mln zł, KTS Weszło wyprzedziłoby aż 5 zespołów. Choć trzeba pamiętać, że emisja będzie dla KTS Weszło jednorazowym zastrzykiem gotówki. O finansowej rywalizacji z elitą nie ma więc mowy.

Na co zbiera Stanowski

REKLAMA

Tym bardziej że Stanowski nie ma zamiaru przepalać tych środków na głupoty, tj. pensje na znane nazwiska. Właściciel Weszło pisze m.in. o budowie stadionu z ośrodkiem treningowym i stworzeniu własnej akademii piłkarskiej. Czyli dość solidnej bazie pod budowę profesjonalnego klubu piłkarskiego.

Co dostaną w zamian wpłacający? Stanowski wymienia możliwość składania wniosków, dzielenia się sugestiami, zaglądania na stan klubowego konta i wpływania na politykę transferową.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA