REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Umiesz szukać informacji w necie? CBA ma dla ciebie pracę

"Pasjonującą pracę w świetnej atmosferze na rzecz dobra publicznego" oferuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. Nie chodzi jednak o bieganie w kominiarce i łapanie skorumpowanych urzędników, ale o coś, co wiele osób i tak robi na co dzień: siedzenie przed komputerem i szukanie ciekawych informacji.

17.07.2019
12:21
Praca w CBA. Jest oferta dla tych, co w internecie potrafią znaleźć (niemal) wszystko
REKLAMA

Fot. CBA

REKLAMA

Na twitterowym profilu CBA w środę pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko infobrokera. Zadaniem takiej osoby będzie wyszukiwanie informacji w źródłach otwartych i bazach danych oraz udział w tworzeniu tematycznych baz danych.

Czytaj też:

CBA nie poszukuje oczywiście osób, które jedynie potrafią kliknąć przycisk "szukaj" w wyszukiwarce. Od kandydata oczekuje się, że w internecie potrafi znaleźć (niemal) wszystko, z morza informacji umie wyłowić te istotne oraz że zna takie pojęcia jak deep web, VPN czy Tor.

Zapał i umiejętności jednak nie wystarczą, bo CBA chce zatrudnić tylko osoby z wykształceniem wyższym lub kończące studia i znające języki obce, głównie angielski. Do tego kandydaci powinni interesować się gospodarką, prawem, nowymi technologiami.

 class="wp-image-955093"
REKLAMA

Kolejne ograniczenie — miejsce pracy to Warszawa. Za to atmosfera ma być świetna, a do tego satysfakcję ma dawać praca na rzecz dobra publicznego. Jeśli to dla kogoś za mało, CBA zachęca "stabilnymi i korzystnymi warunkami zatrudnienia" i niczym szanująca się korporacja dorzuca "benefity pozapłacowe".

Oferty, jak przystało na rekrutację speca od sieci, są przyjmowane drogą mailową.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA