REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Takich usług InPost jeszcze nie miał. Paczkę odbierzesz w GODZINĘ od złożenia zamówienia

InPost rozpoczyna we współpracy z Makro testy aplikacji InPost Fresh. Operator Paczkomatów wchodzi w ten sposób w segment dostaw produktów spożywczych. W najszybszej wersji zakupy znajdą się pod naszymi drzwiami w ciągu godziny od kliknięcia zamów na ekranie smartfona.

05.07.2021
10:44
Takich usług InPost jeszcze nie miał. Paczkę odbierzesz w GODZINĘ od złożenia zamówienia
REKLAMA

O tym, że InPost zarejestrował w Urzędzie Patentowym dwa nowe znaki towarowe wiedzieliśmy od mniej więcej dwóch tygodni. Spółka nie chciała jednak komentować tych doniesień. InPost Deli i InPost Fresh owiane były tajemnicą. Jedyną podpowiedzią pozostawała klasyfikacja zgłoszenia, która mówiła o aplikacji mobilnej służącej do zamawiania produktów sklepowych oraz posiłków z restauracji.

REKLAMA

Teraz Rafał Brzoska zdradził nieco szczegółów

InPost czekał z oficjalnym zaprezentowaniem swojego nowego dziecka do momentu, w którym odbiorcy będą mogli liczyć na konkrety. A jednym z nich jest z pewnością współpraca z Makro Polska. Rafał Brzoska zastrzegł, że mówimy na razie o fazie testowej. Będzie ona ograniczona wyłącznie do Warszawy i potrwa kilka miesięcy. W dalszej perspektywie jeden z najbogatszych Polaków zamierza jednak rozszerzać zasięg i sprawić, by InPost Fresh stał się „największym ogólnopolskim żywnościowym marketplace”.

To prawdziwa rewolucja. Nasz partner skorzysta z wiedzy i doświadczenia, jakie posiadamy w zakresie rozwiązań mobilnych, a przy tym nie będzie musiał inwestować we własną logistykę ostatniej mili

– powiedział prezes InPostu.

InPost Fresh – ekspresowa dostawa w godzinę od zamówienia

Na starcie klienci będą mogli wybierać z puli 10 tys. produktów w tym mięs, ryb, warzyw i owoców. Dostawa będzie dostępna w trzech wariantach. Pierwszy, ekspres, to dowóz zakupów w ciągu 60 minut od złożenia zamówienia. Można jednak w ciemno obstawiać, że będzie się on wiązał z pewną dopłatą. Oprócz tego klienci będą mogli wybierać między dostawą w dniu zamówienia i dostawą na kolejne dni.

REKLAMA

W przypadku płatności spółka postawiła na uznany standard. Klienci będą mogli zdecydować się na szybki przelew, Blika, albo skorzystać z karty (przedpłata) lub zapłacić kurierowi za pomocą dwóch ostatnich rozwiązań. InPost podkreśla, że użytkownicy będą mogli śledzić dzięki aplikacji poszczególne etapy realizacji zamówienia.

To dopiero początki początków, ale operator Paczkomatów ze swoją rozpoznawalnością i bazą 7 mln użytkowników szybko może wskoczyć do branżowej ekstraklasy. Podejrzewam, że takie marki jak Glovo obserwują ostatnie ruchy Rafała Brzoski z olbrzymim niepokojem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA