REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Elon Musk dogadał się z Googlem. I już liczy miliardy, które za chwilę spłyną mu na konto

Co wyjdzie z połączenia Google'a i satelitarnego internetu Elona Muska? Przekonamy się już za kilka miesięcy. Obie firmy ogłosiły, że szykują ofertę dla klientów biznesowych.

13.05.2021
15:54
Elon Musk dogadał się z Googlem. I już liczy miliardy, które za chwilę zaczną mu spływać na konto
REKLAMA

Giganci łączą siły. Z jednej strony występuje Google Cloud, a z drugiej Space X i satelitarny internet Elona Muska.

REKLAMA

Współpraca obu firm ma umożliwić świadczenie usług przesyłu danych, technologii chmurowych i aplikacji klientom z wykorzystaniem sieci Starlink. Już po cenniku Starlinka w Polsce można się było spodziewać, że wcale nie chodzi o marksistowskie slogany w stylu internet dla każdego, a o bardzo konkretną kasę.

W drugiej połowie roku oferta Google'a i Starlinka

W ramach partnerstwa SpaceX będzie umieszczać stacje naziemne Starlink na terenie centrów danych Google. Pozwoli to bezpiecznie, niezawodnie i z niskim opóźnieniem przesyłać dane z umieszczonych na orbicie ponad 1500 satelitów Starlink do lokalizacji na brzegu sieci, wykorzystując chmurę Google

– czytamy w komunikacie przesłanym do Bizblog.pl.

W praktyce oznacza to, że klienci biznesowi, dysponujący oczywiście odpowiednio wypchanymi portfelami, będą mogli bez problemów korzystać z usług w sieci w praktycznie każdym miejscu na świecie bez martwienia się o dostęp do sieci.

Obie firmy przekonują, że pierwsi klienci zaczną korzystać z połączonej oferty Google Cloud i Starlinka w drugiej połowie roku.

Starlink + Google Cloud = bezpieczne i szybkie połączenie z siecią

Aplikacje i usługi działające w chmurze mogą mieć transformacyjny wpływ na organizacje, niezależnie od tego czy działają w środowiskach z wydajnym dostępem do infrastruktury sieciowej czy zdalnych

– przekonuje Urs Hölzle, wiceprezes ds. infrastruktury w Google Cloud.
REKLAMA

Gwynne Shotwell, prezeska i dyrektorka operacyjna SpaceX, zapewnia, że połączenie szybkiego, szerokopasmowego łącza Starlink z infrastrukturą i możliwościami Google zapewni globalnym firmom bezpieczne i szybkie połączenie z siecią.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Google, by udostępniać takie możliwości firmom, organizacjom sektora publicznego i wielu innym grupom działającym na całym świecie

– dodała.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA