REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Wielkie inwestycje drogowe w 2022 roku. Sprawdź, gdzie pojawią się nowe obwodnice i ekspresówki

W tym roku drogowcy podpisali umowy na inwestycje o wartości 14,5 mld zł. W przyszłym roku tempo budowy nowych dróg krajowych w Polsce ma się jeszcze zwiększyć. Plan inwestycji i przetargów na 2022 rok przedstawiła GDDKiA.

05.10.2021
14:14
Budowa dróg w Polsce. GDDKiA ogłosiła plany na 2022 rok
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadana przyszły rok kolejne inwestycje na drogach krajowych. W 2022 r. planuje ogłoszenie przetargów na co najmniej 24 odcinki dróg o łącznej długości 252 km. To dobre wiadomości dla kierowców. Gdzie pojawią się drogowcy?

REKLAMA

Inwestycje drogowe w Polsce w 2022 r. Co planuje GDDKiA?

Inwestycje drogowe planowane przez GDDKiA na rok 2022 to między innymi trzy odcinki drogi krajowej S12 Lublin – Dorohusk (woj. lubelskie), dwa odcinki drogi krajowej S19 Rzeszów – Barwinek (woj. podkarpackie), rondo Janiska – Kołobrzeg Wschód (woj. zachodniopomorskie) na drodze krajowej S6.

 class="wp-image-1559869"

Kilka miast będzie z kolei bliżej wyprowadzenia ruchu tranzytowego, dzięki czemu ich mieszkańcy będą mieli czystsze powietrze. GDDKiA planuje ogłosić przetargi na obwodnice Białobrzegów (woj. podlaskie), Gąsek (woj. warmińsko-mazurskie) czy Brzegu (woj. opolskie). Rozpoczną się też prace przy obwodnicach Gorajca (woj. lubelskie), Koźmina Wielkopolskiego (woj. wielkopolskie) i Tarnowa (woj. małopolskie).

undefined

Do końca grudnia planujemy jeszcze ogłosić przetargi na 11 odcinków dróg o łącznej długości 102 km. Chodzi m.in. o S74 Kielce Zachód – Kielce, S74 Jałowęsy  – Tomaszów (dwa zadania z woj. świętokrzyskiego), trzy odcinki S17 Piaski – Hrebenne (woj. lubelskie) czy S19 Domaradz – Iskrzynia (woj. podkarpackie) – mówi Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

 class="wp-image-1559866"

GDDKiA chce też ogłosić przetarg na dobudowę dodatkowego pasa na autostradzie A2 pomiędzy Łodzią i Warszawą i przetarg na budowę 50 km drogi krajowej S8 Wrocław (Magnice) - Kłodzko, odc. Łagiewniki - Wrocław (Magnice).

Ostatnie inwestycje GDDKiA w Polsce

W ostatnich dniach kierowcy zyskali pierwszy z odcinków drogi ekspresowej S7 w woj. małopolskim na północ od Krakowa. Od 4 października bezpiecznie i komfortowo kierowcy ominą miasto Słomniki, skracając swój czas przejazdu. To też ulga dla mieszkańców tego miasta. Będą mogli odetchnąć od codziennych spiętrzeń ruchu, które tworzyły się na DK7, przebiegającej przez środek miasta.

Jadąc od Krakowa w kierunku Warszawy, na węźle Widoma będzie można zjechać z drogi krajowej nr 7, omijając Słomniki i na węźle Szczepanowice wjechać ponownie na DK7. Tak będzie do czasu ukończenia następnych odcinków S7 budowanych w kierunku granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego, czyli S7 Miechów - Szczepanowice i Moczydło - Miechów.

REKLAMA

Kierowcy mają już też do dyspozycji ponad 130 km nowej drogi ekspresowej S6. W efekcie tego ze Szczecina do Koszalina można dotrzeć już sprawnie i bezpiecznie.

W przyszłości ta trasa, o łącznej długości ok. 360 km, połączy Szczecin z Gdańskiem, ułatwiając dojazd do miast i miejscowości wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Obecnie w realizacji jest ponad 140 km drogi krajowej s6 pomiędzy Koszalinem i Gdańskiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA