REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Budowa dróg ekspresowych w Polsce. Słupsk dostanie obwodnicę z prawdziwego zdarzenia

Obwodnica Słupska będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku na całej długości, a nie tylko w pobliżu węzłów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie podpisała umowę na rozbudowę istniejącej obwodnicy. Życie mieszkańców regionu oraz urlopowiczów w sezonie wakacyjnym stanie się łatwiejsze.

28.05.2021
12:55
Budowa dróg w Polsce. Słupsk dostanie obwodnicę z prawdziwego zdarzenia
REKLAMA

Fot. GDDKiA

REKLAMA

„Będzie druga jezdnia S6 obwodnicy Słupska w województwie pomorskim. Podpisaliśmy umowę na projekt i budowę trasy” – ogłosiła w piątek GDDKiA. Umowa z firmą Strabag przewiduje budowę 9,5 km nowej jezdni wraz z obiektami inżynierskimi.

undefined

Słupsk ma obwodnicę już od 2010 roku, ale ta droga o długości 16,3 km jest dwujezdniowa tylko w obrębie węzłów. Teraz cała obwodnica będzie w pełni dwujezdniowa. Koszt rozbudowy obwodnicy to ponad 128 mln zł.

 class="wp-image-1446280"

Budowa będzie się odbywać na trzech odcinkach:

  • odcinek 1: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód (dawniej Reblinko) i Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości 2,34 km; 
  • odcinek 2: pomiędzy węzłami Słupsk Południe i Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości 4,97 km; 
  • odcinek 3: pomiędzy węzłami Słupsk Wschód i Redzikowo o długości 2,2 km. 

Jak zaznacza GDDKiA, dobudowanie nowych nitek obwodnicy to nie wszystko. W ramach umowy Strabag poszerzy jezdnię południową do wymaganej szerokości 10 metrów i poprawi jej odwodnienie. Zostaną także zaprojektowane i wybudowane cztery obiekty mostowe, w tym największy z nich – drugi most przez rzekę Słupię o długości około 147 m.

REKLAMA

Projektowanie i roboty budowlane mają potrwać 38 miesięcy bez przerw zimowych. W tym czasie tylko w okresie robót będą trzy przerwy zimowe – od 16 grudnia do 15 marca.

Biegnąca wzdłuż wybrzeża ekspresówka S6 jest rozbudowywana także na innych odcinkach. Aktualnie w budowie są trzy odcinki o długości około 41 km między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Na wstępnym etapie realizacji są  dwa odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o długości ponad 32 km.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA