REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Na ten moment czekało wielu kierowców. Po dwa pasy na A1 w obu kierunkach na całej długości

Na całym budowanym odcinku autostrady A1 między Częstochową a Łodzią ruch w obu kierunkach wkrótce będzie się odbywał dwoma pasami. W poniedziałek rozpoczęły się konieczne modyfikacje polegające głównie na montażu barier separacyjnych. Układ 2+2 na całej długości budowanej autostrady powinien rozładować korki, ale na koniec inwestycji musimy poczekać jeszcze kilkanaście miesięcy.

13.09.2021
13:58
Budowa autostrad w Polsce. Po dwa pasy na A1 w obu kierunkach na całej długości
REKLAMA

Ruch dwoma pasami w obu kierunkach nie odbywał się jeszcze tylko na 20-kilometrowym odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Na wszystkich innych odcinkach nowej 81-kilometrowej autostrady pomiędzy Częstochową a Łodzią już wprowadzono układ 2+2.

REKLAMA

W poniedziałek 13 września rozpoczęły się prace zmierzające do utworzenia dwóch pasów ruchu na całej długości tego 20-kilometrowego odcinka. Wykonawca kontraktu zamontuje bariery oddzielające kierunki ruchu oraz wprowadzi inne modyfikacje, co tymczasowo utrudni ruch. Potem ma być już tylko lepiej.

Jak poinformował łódzki oddział GDDKiA, prace przy wydzielaniu środkowej części jezdni i montowaniu na niej barier rozpoczną się w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego i będą stopniowo posuwać się w kierunku Katowic. Prace mają się posuwać w tempie 2 kilometrów na dzień, czyli wszystko powinno zostać zakończone za około 10 dni.

„Ruch w tym czasie będzie się odbywał po pasach wolnych, przy zewnętrznych krawędziach jezdni. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ludzi i sprzęt pracujący na jezdni” – powiedział rzecznik łódzkiej GDDKiA Maciej Zalewski.

REKLAMA

Prace budowlane na 81-kilometrowym odcinku dawnej Gierkówki, która jest przerabiana na autostradę A1, mają zostać zakończone na przełomie 2022 i 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA