REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Zmiany w zarządzie CD Projektu. Zobaczcie, jak zareagowała giełda

Dwóch doświadczonych menedżerów awansowało w strukturach CD Projektu. Najwyraźniej rada nadzorcza firmy chce na nowo zorganizować poobijaną spółkę i zarabiać na produktach, także poza internetem. Bo mimo nieudanego startu „Cyberpunka 2077”, na stałe zagościł on w świadomości graczy. Awanse zbiegają się w czasie z planowanym wkrótce next-genowym patchem do gry „Wiedźmin 3” oraz dużą łatką do „Cyberpunka”.

26.01.2022
14:17
Zmiany w zarządzie CD Projektu. Zobaczcie, jak zareagowała giełda
REKLAMA

W komunikacie wydanym w środę firma poinformowała o tym, że rada nadzorcza CD Projekt podjęła uchwałę dotyczącą powołania Pawła Zawodnego i Jeremiah Cohna do skład zarządu.

REKLAMA

Paweł Zawodny jako dyrektor ds. technologii (CTO) i szef produkcji odpowiada za transformację technologiczną i organizacyjną, z kolei Jeremiah Cohn zarządza CD Projekt Inc., oddziałem spółki w USA, i nowo powstałym zespołem rozwoju franczyz.

Chłodne przyjęcie na giełdzie

Informacje o zmianach inwestorzy przyjęli z dystansem. Dzisiaj o godz. 10 kurs CD Projekt umacniał się o 2.53 proc do 176,86 zł. Jednak po podaniu info o zmianach w zarządzie, kurs zjechał do 173.02 zł. Następnie lekko odbił i wyglądało, jakby inwestorzy sprawdzali, kim są nowi członkowie zarządu.

 class="wp-image-1686361"

Inwestorzy są wyraźnie zmęczeni tym, co dzieje się w i z CD Projektem. Bardziej niż na zmiany w zarządzie czekają zapewne na łatki do „Wiedźmin 3” i „Cyberpunka 2077”.

Mimo to, dołączenie do zarządu dwóch doświadczonych pracowników, znających firmę od zewnątrz, może okazać się pozytywnym posunięciem.

Bardzo się cieszę, że Paweł i Jeremiah dołączyli do Zarządu CD Projekt. Obaj są sprawnymi managerami i doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach, a swoim zaangażowaniem w ciągu ostatnich lat budowali pozycję w strukturach grupy i wielokrotnie udowadniali, że chcą przyczynić się do jej dalszego rozwoju 

– zapewnia Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt.

Kim są nowi członkowie zarządu CD Projekt

Paweł Zawodny jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej na kierunku Informatyka. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku we wrocławskiej spółce Techland, gdzie do roku 2016 zajmował się produkcją gier i rozwojem studia, w tym od 2009 roku piastował funkcję członka zarządu spółki.

Do Grupy CD Projekt dołączył w 2018 roku, początkowo jako szef studia we Wrocławiu, a obecnie jako dyrektor ds. technologii (CTO) i szef produkcji CD Projekt Red odpowiedzialny za transformację technologiczną i organizacyjną studia.

Jeremiah Cohn uzyskał dyplom informatyka na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej oraz ukończył studia podyplomowe w Columbia Business School ze specjalnością Marketing i Zarządzanie.

REKLAMA

W trakcie swojej kariery pełnił funkcję dyrektora marketingu, brand managera oraz projektanta gier w globalnych korporacjach wydawniczych, m. in. w Activision, Warner Brothers, Atari i Electronic Arts.

W 2014 roku dołączył do grupy jako dyrektor zarządzający i członek zarządu CD Projekt Inc. - amerykańskiej spółki zależnej prowadzącej działalność wydawniczą w Ameryce Północnej. Wchodzi również w skład zarządu studia The Molasses Flood oraz zarządza nowo powstałym zespołem rozwoju franczyz.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA