REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Giełda bez litości dla CD Projektu. Po ogłoszeniu wyników spółki kurs jej akcji leci na łeb na szyję

Wyniki finansowe zaprezentowane przez zarząd CD Projektu w poniedziałek mocno rozczarowały inwestorów. Efekt? Tak fatalnego początku sesji „wiedźmini” nie mieli od dawna. Na starcie wycena spółki leciała w doł o ponad 7 proc.

30.11.2021
9:35
Wyniki CD Projektu. Od rana kurs spółki leci na łeb na szyję
REKLAMA

Tuż po ogłoszeniu przez CD Projekt wyników finansowych za III kwartał, Arek pisał, że wtorek może być jednym z najcięższych w historii spółki.

REKLAMA

Początek notowań potwierdza te obawy. Kurs lidera polskiego gamedevu spadł rano w okolice 178 zł za walor. Ostatnio wiedźmini byli tak nisko wyceniani na początku listopada.

 class="wp-image-1618324"

Co tak zaniepokoiło inwestorów? Patrząc na wcześniejsze prognozy analityków praktycznie wszystko.

  • Zysk netto wyniósł 16,3 mln zł i był o 54 proc. niższy od prognoz
  • Przychody wyniosły 144,5 mln zł przychodów, prognozy mówiły o 175 mln zł
  • Zysk operacyjny wyniósł 15,6 mln zł, konsensus zakładał 42 mln zł
  • EBITDA wyniosła 42,9 mln zł, analitycy przewidywali 69,2 mln zł

Wiceprezes Piotr Nielubowicz tłumaczył, że spadek zysku netto rok do roku wynika z poniesienia przez spółkę kosztów związanych z serwisowaniem „Cyberpunka" i pracami nad innymi projektami, które znajdują się we wstępnej fazie prac.

Nielubowicz podkreślił jednocześnie, że stan rezerw finansowych spółki w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych zwiększył się w ciągu kwartału o 55 mln zł.

Plany CD Projektu na 2022

W komunikacie czytamy, że w ostatnim kwartale spółka kontynuowała prace nad poprawkami do „Cyberpunka 2077”.

REKLAMA

Intensywnie pracujemy nad wersją „Cyberpunka” na najnowszą generację konsol, której wydanie planujemy w I kwartale 2022 r. wraz z kolejną aktualizacją gry na wszystkie platformy. Postępują również prace nad next-genową wersją „Wiedźmina 3” oraz dodatkiem do „Cyberpunka”. Równolegle kontynuujemy transformacje studia, która obejmuje coraz więcej zespołów produkcyjnych – poinformował Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Kiciński potwierdził również, że CD Projekt planuje wypuszczenie wersji multiplayer dla „Wiedźmina 3" i „Cyberpunka 2077". Kiedy? Tego nie wiemy. Tajemnicą pozostaje też, która z produkcji otrzyma ten dodatek jako pierwsza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA