REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt wlał otuchę w serca inwestorów. Wiedźmini znowu rosną

Hit wydawniczy CD Projektu, czyli trzecia część „Wiedźmina” pojawi się na konsole nowej generacji jeszcze w tym roku. Na tego typu wiadomość rynek od dawna czekał z utęsknieniem. W piątek inwestorzy potrzebowali nieco czasu, by się rozkręcić, ale już po południu polska spółka świeciła się na zielono na dużym plusie.

20.05.2022
15:45
cyberpunk
REKLAMA

 „Cyberpunk 2077” nie udźwignął stojącego przed nim zadania. Nawet po opublikowaniu łatek gra wzbudza w graczach dość mieszane uczucia, choć trzeba przyznać, że na przełomie ubiegłego i bieżącego roku produkcja doczekała się na Steamie wielu pozytywnych recenzji.

REKLAMA

Pierwotne oczekiwania były jednak ogromne. Jak duże? Dobrym podsumowaniem będzie pewnie obecna kondycja giełdowa CD Projektu, Lider polskiego gamedevu w szczycie popularności wyceniany był na 460 zł za akcję. Dzisiaj krąży w okolicach 120 za walor, a jego wycena od miesiąca jest bardzo stabilna.

Inwestorzy z pewnością czekali na coś, co pomoże przełamać ten marazm. I się doczekali. W czwartek CD Projekt podał w końcu do wiadomości publicznej, kiedy zamierza wypuścić na rynek grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon" na Playstation 5 i Xbox Series X.

Trzecia odsłona przygód Geralta to obecnie największa nadzieja CD Projektu na zarobienie większych pieniędzy. Choć gra miała premierę w 2015 r., w ubiegłym roku z półek zeszła w liczbie 10 mln egzemplarzy. Dla porównania nowiutki  „Cyberpunk" znalazł 18 mln nabywców w półtora roku.

Data premiery next-genowej wersji to IV kwartał 2022 r. To o tyle istotne, że produkcja powinna ukazać się przed premierą trzeciego sezonu Wiedźmina na Netfliksie, a nikt chyba nie ma wątpliwości, że szał na punkcie serialu przełoży się na sprzedaż gry.

Reakcja giełdy jest pozytywna, choć do euforii daleko. W piątek wczesnym popołudniem kurs CD Projekt rósł o 3 proc. Nie brakuje jednak analityków, którzy odradzają kupno akcji polskiej spółki, a wycenie wieszczą spektakularny zjazd w dół.

 class="wp-image-1809262"

Adrian Kowollik z funduszu Alpha Value obniżył niedawno cenę docelową akcji CD Projektu z 172 zł do 67,1 zł. DM BOŚ wycenia je na 90 zł. W obu scenariuszach mówilibyśmy o spadkach sięgających kilkudziesięciu procent.

REKLAMA

Słaba organizacja pracy w firmie + mała motywacja kadry kierowniczej przy tych premiach i dywidendach + tylko dwa produkty + relatywnie mega wysoka wycena – wyliczał słabości CD Projektu Adrian Kowollik

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA