REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Widzieliście, co się dzieje z CD Projektem? Przed wiedźminami chyba ryzykowny skok na główkę

Eksperci coraz gorzej wyceniają wartość lidera polskiego gamedevu. W środę rano akcje CD Projektu traciły 3 proc., ale analitycy zaczynają przebąkują, że 100 zł za walor „wiedźminów” to żadna okazja. Ba, może to nawet zbyt dużo. Nad polską spółką krąży coraz więcej sępów, mających nadzieje, że twórcy „Cyberpunka” runą w przepaść.

04.05.2022
14:09
Widzieliście, co się dzieje z CD Projektem? Przed wiedźminami chyba ryzykowny skok na główkę
REKLAMA

Adrian Kowollik z funduszu Alpha Value obniżył cenę docelową akcji CD Projektu z 172 zł do 67,1 zł. To najniższa wycena wartości spółki. Do tej pory najniżej „wiedźminów” oceniał Kacper Koproń z Trigon DM, który uważa że CD Projekt może zlecieć do 110 zł za walor.

REKLAMA
new TradingView.widget( { "width": 800, "height": 610, "symbol": "GPW:CDR", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "YTD", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_cfcbb" } );

Kowollik zmienił zalecenie z „kupuj” na „sprzedaj” 28 kwietnia. Argumentował, że mimo łatek „Cyberpunk 2077” wciąż jest nisko oceniany na Steamie i Metacritics. Wycenie nie pomagają też opóźnienia w pracach nad pierwszym płatnym dodatkiem do „Cyberpunka” i wersji „Wiedźmina 3” na konsole nowej generacji.

Od rekomendacji minęło kilka dni, a giełda potwierdza te obserwacje. Od momentu zmiany zalecenia na „sprzedaj” wartość CD Projektu spadła z niecałych 130 zł do 115 zł. Od czasów sprzed premiery „Cyberpunka”, gdy rynek na fali euforii wywindował cenę waloru w granice 460 zł nie ma już śladu.

Ba, jeżeli najnowsza prognoza miałaby się sprawdzić, akcje CD Projektu są dzisiaj studnią bez dna i przecena na poziomie 50 proc. nie powinna nikogo dziwić. W środę rano spółka traciła 3 proc., a jest to dla niej tylko jedna z wielu sesji spadkowych w ostatnim czasie.

Jeżeli spółka spadnie poniżej 70 zł za akcję, będzie to oznaczało powrót do pierwszej połowy 2017 r. A to działa na wyobraźnię. Przypomnijmy, że był to czas, w którym kapitalnie sprzedawał się wydany dwa lata wcześniej Wiedźmin 3: Dziki Gon, a producent intensywnie pracował nad karcianym Gwintem. A także czwarty z rzędu rok, gdy oficjalny profil twitterowy Cyberpunka milczał, wywołując żywe spekulacje na temat daty premiery gry.

Potencjał do następnych strat widzą fundusze hedgingowe

REKLAMA

CD Projekt pozostaje najchętniej szortowaną firmą na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF widnieją obecnie trzy podmioty - Kintbury Capital LLP, Point72 Asset Management, L.P. i Eminence Capital, LP. Łącznie mają one w krótkich pozycjach nieco ponad 2 proc. akcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA