REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt podał wyniki za 2021 r. „Cyberpunk 2077” robi robotę, decyzja ws. „Wiedźmina 3” rozczarowała rynek

Wynikami finansowymi, opublikowanymi w czwartek po sesji, CD Projekt nie zaskoczył inwestorów. Nie licząc przychodów w ostatnim kwartale ubiegłego roku, były lepsze od oczekiwań. Inwestorów wyraźnie za to zniechęciła ogłoszona w środę decyzja o przełożeniu premiery „Wiedźmina 3” na nowe konsole.

14.04.2022
19:11
cd projekt wyniki
REKLAMA

CD Projekt w czwartek po sesji opublikował wyniki za czwarty kwartał i cały 2021 r. W końcówce roku producent „Wiedźmina” wygenerował 87,5 mln zł zysku, o blisko 10 proc. więcej od oczekiwań analityków. EBIT wyniósł 94,7 mln zł. Rynek obstawiał, że zysk operacyjny wyniesie 87,7 mln zł. EBITDA sięgnęła 116,7 mln zł przy konsensusie na poziomie 113,6 mln zł.

REKLAMA

CD Projekt stawia na agile'a

Niższe od oczekiwań okazały się za to przychody. CD Projekt wykazał w czwartym kwartale 273,1 mln zł, o 10,4 proc. mniej od prognoz. Jak podkreśliła spółka w komunikacie, za ten wynik odpowiada przede wszystkim sprzedaż gry „Cyberpunk 2077”. W sumie od premiery, która miała miejsce 10 grudnia 2020 r., sprzedano jej 18 mln ezgemplarzy.

Dla porównania łączna sprzedaż serii „Wiedźmin” przekroczyła 65 mln kopii (najwięcej sprzedano „Wiedźmina 3” – 40 mln egzemplarzy).

W całym 2021 r. przychody wyniosły 888 mln zł. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 209 mln zł. Więcej szczegółów w tabeli poniżej.

 class="wp-image-1773232"

Adam Kiciński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt, zapowiedział, że spółka zmieni tryb tworzenia gier i podejścia do komunikacji zewnętrznej studia, a także większy rozwój zespołu.

W ramach transformacji RED 2.0 sukcesywnie wprowadzamy do naszych zespołów deweloperskich zwinne metodyki pracy, czyli tzw. agile. Choć jeszcze dużo pracy przed nami, już teraz zauważamy pozytywne efekty tych zmian – przekonuje CEO CD Projektu.

Wiedźmin 3” na nowe konsole będzie później. CD Projekt traci na GPW

W czwartek, ostatnim dniu sesji giełdowej w tym tygodniu, akcje CD Projektu straciły na wartości 1,7 proc. Rynek w ten sposób zareagował na wiadomość, że CD Projekt przesuwa premierę gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” na nowe konsole.

new TradingView.widget( { "width": 800, "height": 610, "symbol": "GPW:CDR", "interval": "60", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_4b794" } );
REKLAMA

Zarząd (…) podjął decyzję o kontynuacji dalszej produkcji Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji w oparciu o wewnętrzny team deweloperski. Spółka jest w trakcie oceny zakresu pozostałych do wykonania prac i zdecydowała o przesunięciu premiery uprzednio planowanej na drugi kwartał bieżącego roku – podał CD Projekt w komunikacie opublikowanym w środę po sesji.

Ciekawe, czy we wtorek podczas poświątecznej sesji inwestorzy będą w lepszych humorach niż przed ogłoszeniem wyników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA