REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Zapłać Blikiem, wygraj 100 tys. zł. W tym roku pula nagród w Blikomanii przekracza 2 mln zł

W Blikomanii, loterii Polskiego Standardu Płatności, wspomagasz szczytny cel, a przy okazji możesz wygrać od 100 do 10 tys. zł. Poprzednie dwie edycje uznano za sukces. A że coraz chętniej kupujemy w internecie, płacąc Blikiem w tym roku pewnie będzie jeszcze lepiej.

02.08.2021
9:37
loteria losowanie nagrody
REKLAMA

Blikomania, loteria firmowana przez Polski Standard Płatności, ruszyła po raz trzeci. Zasady są proste. W losowaniu nagród weźmie udział każdy, kto zarejestruje się na stronie www.blikomania.pl, dokona transakcji weryfikującej w wysokości 1 zł na rzecz Fundacji Uniwersytet Dzieci, a potem w dowolny sposób będzie płacił Blikiem.

REKLAMA

Osoby, które zarejestrują się i wpłacą złotówkę na szczytny styl, wezmą w losowaniu 135 nagród codziennych w wysokości 100 zł, a na koniec każdego z czterech miesięcy trwania zabawy w losowaniu nagrody głównej w wysokości 100 tys. zł. Uwaga, losowania, odbywają się raz w tygodniu. W tym roku w Blikomanii do wygrania jest 16 tys. nagród, których łączna pula przekroczy 2 mln zł.

Wpłać złotówkę na Uniwersytet Dzieci

Polski Standard Płatności wyjaśnia, że środki zgromadzone w ramach transakcja weryfikującej na rzecz Fundacji Uniwersytet Dzieci, sfinansują program edukacyjny dla dzieci dotyczący bezpieczeństwa w sieci.

Fundacja Uniwersytet Dzieci, z którą Blik współpracuje od 2007 roku, upowszechnia nowoczesne metody edukacyjne: organizuje sobotnie zajęcia z naukowcami w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu oraz tworzy autorskie scenariusze lekcji w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

Inspiruje i edukuje ponad 150 tys. dzieci rocznie i pomaga w budowaniu lepszej przyszłości.

W 2020 roku z Blika skorzystało ponad 12 mln osób, realizując 424 mln transakcji na 57 mld zł. Łącznie od czasu uruchomienia systemu w lutym 2015 roku użytkownicy zrealizowali 777 mln operacji.

W czwartym kwartale Polacy „blikali” średnio 1,5 mln transakcji dziennie. Rekordowa dzienna liczba transakcji wyniosła 2,4 mln. W tym czasie transakcje online stanowiły trzy czwarte wszystkich operacji dokonywanych Blikiem, a udział Blika we wszystkich płatnościach e-commerce na polskim rynku przekroczył 60 proc. Drugim najpopularniejszym kanałem były przelewy na numer telefonu, gdzie wzrost rok do roku osiągnął 167 proc.

Łączna liczba transakcji wyniosła 15,5 mln wobec blisko 6 mln rok wcześniej. Możliwość natychmiastowego przekazywania pieniędzy z konta na konto, bez konieczności wpisywania numeru rachunku bankowego daje swoim klientom już 10 banków.

REKLAMA

Blikiem przy użyciu telefonu można bezpiecznie i wygodnie płacić za zakupy w internecie i sklepach stacjonarnych, przelewać natychmiastowo na telefon pieniądze innym użytkownikom, wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów, a ostatnio także płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA