REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Błyskawiczny Blik już na Allegro. Wystarczy jedno kliknięcie w jednym banku

Allegro razem z Blikiem i PKO BP udostępnia użytkownikom płatności bez kodu i potwierdzania w aplikacji mobilnej. Po wybraniu metody płatności zakup sfinalizujesz teraz jednym kliknięciem. Pod warunkiem, że jesteś klientem PKO BP.

21.07.2021
9:12
Błyskawiczny Blik już na Allegro. Wystarczy jedno kliknięcie w jednym banku
REKLAMA

Użytkownicy na Allegro od dawna mają do wyboru dwie możliwości płacenia Blikiem. Mogą skorzystać z sześciocyfrowego kodu lub skrócić proces i potwierdzić płatność Blikiem w aplikacji mobilnej banku już bez podawania kodu. Teraz będzie to jeszcze prostsze.

REKLAMA

Użytkownicy oczekują prostoty, szybkości oraz bezpieczeństwa. Liczba transakcji pokazuje, że mają do nas zaufanie. Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi, czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe

– zapewnia Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu z Polskiego Standardu Płatności.

Będzie jeszcze szybciej, ale bezpiecznie

Blik to obecnie najpopularniejsza metoda płacenia za zakupy w internecie. W 2020 r. użytkownicy zapłacili nim w sieci ponad 300 mln razy. Klienci wybierają go w tym kanale częściej niż karty płatnicze zarówno na polskich, jak zagranicznych platformach zakupowych.

Teraz wraz z operatorem Blika i największym polskim bankiem upraszczamy tę funkcjonalność, zapewniając bezpieczeństwo całego procesu transakcji

– zapewnił Piotr Sekulski, Dyrektor ds. Technologii w Allegro.

Użytkownicy aplikacji IKO będą mogli zapłacić Blikiem na Allegro bez konieczności podawania kodu i bez zatwierdzania transakcji w aplikacji mobilnej banku, a jedynie poprzez potwierdzenie płatności na Allegro. Najszybsza metoda płatności Blikiem wymagać będzie w pierwszym kroku bezpiecznej aktywacji opcji w IKO i będzie mogła być realizowana po zalogowaniu klienta na konto Allegro. Po realizacji płatności użytkownik zawsze otrzyma potwierdzenie z aplikacji mobilnej IKO.

Najpierw aktywuj szybkiego Blika

REKLAMA

Płacenie jednym kliknięciem na Allegro będzie możliwe tylko po wcześniejszym aktywowaniu takiego sposobu finalizacji płatności i tylko na zaufanych urządzeniach. Jeśli klient Allegro będzie chciał zapłacić w serwisie z innego urządzenia, nadal konieczne będzie potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej banku.

Blik z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci

– zapewnia Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA