REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

XIII konkurs Bizneswoman Roku. Przedstawiamy laureatów

Podczas finałowej trzynastej gali Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką (na zdj. prezeska Olga Kordys-Kozierowska) konkursu poznaliśmy laureatki i laureatów kategorii zamkniętych.

16.05.2022
7:14
XIII konkurs Bizneswoman Roku. Przedstawiamy laureatów
REKLAMA

W trzynastym konkursie Bizneswoman Roku wpłynęło ponad 1300 nominacji i zgłoszeń, o blisko jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Podczas gali zorganizowanej w miliony weekend poznaliśmy laureatów czterech kategorii.

REKLAMA

Kategoria: Female Champion of Change

Zofia Karlikowska-Redzisz – Dyrektorka Technologii w PwC. Na początku swojej kariery dostała od innych mnóstwo możliwości oraz dobrej energii i tym samym chce się zrewanżować wobec innych. Zaczynała od zarządzania kilkunastoosobowym zespołem, który teraz liczy 430 osób. To liderka przyszłości. Poszukuje kandydatek do pracy w IT wśród osób po studiach nietechnicznych. Oferuje pracę sportsmenkom, m.in. młodym szachistkom. Wspiera osoby w wieku 45+ w przekwalifikowaniu się i zdobywaniu kompetencji cyfrowych.

Kategoria: Male Champion of Change

Tomasz Konik – Prezes Zarządu Deloitte w Polsce. Aktywnie włącza kobiety w struktury zarządcze i regionalne w swojej organizacji. Osobiście angażuje się w szereg aktywności równościowych i mentoringowych. Chętnie dzieli się dobrymi praktykami i ma ogromny wpływ na środowisko biznesowe stając się przykładem dla innych korporacji i liderów w Polsce, by różnorodność i włączanie nie były tylko hasłami, a niosły realną zmianę.

Kategoria: Insipratorka Roku

Natalia de Barbaro – psycholożka społeczna, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka książki „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”. Stworzyła emocjonalny lek na pandemię – poradnik, który od razu po premierze został okrzyknięty „książką dla każdej kobiety” i do tej pory nie schodzi z list bestsellerów. Stała się czułą przewodniczką dla tysięcy Polek, których życie w realny sposób zmieniła na lepsze i bardziej świadome.

Nagroda Specjalna Fundacji

Zosia Zochniak – CEO Ubrania do Oddania. Chce zrewolucjonizować rynek odzieżowy w Polsce. Dzięki niej niepotrzebne części garderoby zamieniane są na darowizny finansowe, wspierając różne fundacje. Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie magazyn jej organizacji zamienił się w punkt zbiórki i dystrybucji darów. To w nim, rękami 200 wolontariuszy, spakowano prawie 100 transportów produktów, które ruszyły do granicznych punktów recepcyjnych, punktów pomocowych i w głąb Ukrainy.

W sumie podczas trzynastu lat konkursu Bizneswoman Roku nagrodzono reprezentantów 27 organizacji oraz 121 przedsiębiorczyń.

Z zebranych przez nas danych wynika, że chociaż Polska zajmuje wysokie miejsce w Europie pod względem liczby firm zarządzanych przez kobiety, to jest to grupa wyjątkowo narażona na zawirowania ekonomiczne – zauważa Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard Europe na Polskę, Czechy i Słowację, partnera strategicznego konkursu Bizneswoman Roku.

REKLAMA

I wskazuje, że pozycja Polski w obszarze wsparcia instytucjonalnego i tworzenia przyjaznego środowiska do prowadzenia własnej działalności gospodarczej pogarsza się. W 2019 r. nasz kraj zajmował miejsce 20., w 2020 r. 26., w tym jest na 36. pozycji.

W tej sytuacji niezmiernie ważne jest, by pokazywać i nagradzać kobiety, które osiągnęły sukces w biznesie, zachęcać do dalszej walki o własną niezależność i dawać przykład tym, które chciałyby realizować swoje pomysły. Dlatego cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką mamy możliwość wesprzeć działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek – powiedział Bartosz Ciołkowski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA