REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Na tym biznesie możesz tylko stracić. Uważaj na oszustów podszywających się pod CD Projekt

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Teraz postanowili żerować na popularności twórców komputerowego Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Przestępcy tworzą reklamy, wykorzystujące oficjalne materiały CD Projekt, zachęcające do inwestowania w CD Projekt i czerpania z tego korzyści finansowych bez żadnego ryzyka.

24.02.2022
14:46
cd-projekt-kurs
REKLAMA

Niektóre z tych reklam przekierowują do fałszywych artykułów lub stron internetowych imitujących oficjalną stronę CD Projekt lub stronę Bankier.pl. Celem oszustów jest wyłudzenie twoich danych i pieniędzy.

REKLAMA

W oficjalnym komunikacie, CD Projekt ostrzega przed osobami, które nakłaniają do inwestowania w akcje CD Projekt za pośrednictwem reklam i fałszywych stron internetowych.

Oszuści chcą w ten wyłudzić pieniądze i Twoje poufne dane, wśród których mogą znaleźć się dane do logowania i autoryzacji transakcji lub dane Twojej karty płatniczej.

CD Projekt przypomina i zapewnia, że nie zachęca do inwestowania w akcje spółki poprzez jakiekolwiek reklamy zamieszczone w Internecie. Oficjalna korporacyjna strona internetowa CD Projekt, na której publikowane są informacje na temat bieżącej działalności spółki oraz dywidendy, jest dostępna pod adresem www.cdprojekt.com.

Nie klikaj w podejrzane reklamy, nie wypełniaj kwestionariuszy na stronach budzących Twoje wątpliwości oraz nie udostępniaj swoich danych nieznanym podmiotom.

REKLAMA

W sytuacji, gdy zajdzie prawdopodobieństwo, że Twoje dane trafiły w ręce niepożądanych osób trzecich, skontaktuj się z policją.

Jeśli trafisz na stronę bądź reklamę opatrzoną logo CD Projekt, która wyda Ci się nietypowa, podejrzana lub wzbudzi twoje zaniepokojenie, możesz zweryfikować jej prawdziwość lub powiadomić nas o zaistniałej sytuacji, wysyłając wiadomość na oficjalny adres e-mail: ir@cdprojekt.com. Możesz również zgłaszać podejrzane reklamy administratorom portali, na których się znajdują.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA