REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Oj ten Elon. Wystarczyły dwa słowa Muska, a kurs CD Projektu wystrzelił

Na akcjach „wiedźminów” łatwiej zarobić śledząc tweety Elona Muska niż sprawozdania finansowe firmy. Szef Tesli znów lakonicznie skomentował na swoim profilu „Cyberpunka 2077”. Wycena CD Projektu natychmiast poszła w górę o kilka procent. Magia.

23.02.2022
10:59
CD Projekt na giełdzie. Jeden tweet Elona Muska i kurs akcji wystrzelił
REKLAMA

Great Game – napisał Elon Musk, odnosząc się do wpisów twórców gry, w którym dziękowali oni społeczności za zaangażowanie.

REKLAMA

Inwestorom z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych dodatkowe zachęty nie były potrzebne. Tweet miliardera został zamieszczony w sieci przed 22.00 polskiego czasu, więc czekając na efekt, trzeba było uzbroić się w cierpliwość.

Za to po pierwszym dzwonku na stołecznym parkiecie zaczął realizować się scenariusz, który wszyscy już dobrze znamy.

Kurs CD Projektu wystrzelił

Wycena lidera polskiego gamedevu rosła od samego rana. Po godzinie notowań spółka zyskiwała ponad 4 proc. Jeden walor wyceniany był na 178 zł.

 class="wp-image-1715386"

Pęd do kupna akcji CD Projektu nie powinen dziwić. Podobne historie dzieją się na GPW praktycznie za każdym razem, gdy Musk postanowi w jakikolwiek sposób pochwalić lub wyróżnić najnowszą produkcję polskiej spółki.

Najbardziej spektakularny rajd miał miejsce tuż po premierze gry. Musk napisał wtedy, że gra bardzo mu się podoba, w dodatku będzie można w nią grać na nowym modelu Tesli. Te zachwyty wykorzystali inwestorzy grający na wyciśnięcie szortujących CD Projekt funduszy. Efekt? Wycena firmy skoczyła z 304 zł na 360 zł.

REKLAMA

Fundusze hedgingowe szybko sprowadziły szortujących na ziemię. Elona to jednak nie odstrasza. Miliarder regularnie komplementuje na Twitterze Cyebrpunka i zdarza się, tak jak teraz, że odczuwalnie wpływa tym na sytuację giełdową CD Projektu.

Być może jest w tym wszystkich zwykła ludzka przekora. Wiedźmini są wciąż najmocniej szortowaną spółką GPW. W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF widnieją cztery fundusze, mające łącznie ponad 2,3 proc. akcji. A, że Musk z szorciarzami bardzo się nie lubi, bo sam musiał przecież zmagać się z ich niszczycielskimi wpływami, to straty, które zadaje im, windując wartość akcji CD Projektu, dostarczają mu pewnie sporo frajdy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA