REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Praca

Jesteś przedsiębiorcą? Do 27 września musisz koniecznie odwiedzić ZUS

W rozsianych po całe Polsce oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 23 do 27 września w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy pracownicy ZUS, a także Państwowej Inspekcji Pracy, urzędów skarbowych i Narodowego Funduszu Zdrowia, odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wszelkie zawiłości prawne, które nurtują przedsiębiorców, a związane są z przepisami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej.

19.09.2019
10:17
zus-30-krotność-zniesienie
REKLAMA

Tydzień Przedsiębiorcy to szansa, by w jednym miejscu skorzystać z porad specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z prowadzeniem działalności i wątpliwości związane z nowymi przepisami – zachęca Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Ulga na Start, Mały ZUS, możliwość prowadzenia nierejestrowanej działalności – to duże udogodnienia dla przedsiębiorców. Eksperci przypomną, kiedy i na jakich zasadach firmy mogą skorzystać z tych uprawnień – wyjaśnia.

REKLAMA
undefined

Tydzień Przedsiębiorcy. ZUS przypomina: zatrudniaj legalnie

Podczas całego Tygodnia Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą będą mogli skorzystać ze szkoleń i seminariów, które organizowane są w całym kraju.

Podczas wydarzenia nasi pracownicy opowiedzą też o nowych usługach dostępnych na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, w tym możliwości samodzielnego tworzenia potwierdzeń danych zapisanych na koncie w ZUS - poinformował Bizblog.pl Wojciech Andrusiewicz.

Tegoroczną, piątą już, edycję Tygodnia Przedsiębiorcy ZUS realizuje we współpracy z Państwową Inspekcją
Pracy, którą wspiera jako partner strategiczny kampanii PIP: Pracuję legalnie.

W Polsce pracuje ok. miliona obywateli Ukrainy. Tylko za połowę z nich pracodawcy odprowadzają składki. Praca na czarno to często propozycja pracodawcy, który nie musi opłacać składek na ubezpieczenie społeczne czy podatków. Pracownik może wówczas zarobić więcej na rękę. Bez umowy jednak pracownik nie posiada żadnego dokumentu, który w przypadku nieprzewidzianych wypadków umożliwi ubieganie się o swoje należności i prawa w tym świadczenia chorobowe – przypomina ZUS.

Tydzień Przedsiębiorcy ZUS. Zostań filarem ubezpieczeń

W tym roku w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy organizowany jest konkurs „Filary Ubezpieczeń” w ramach, którego nagrodzone zostaną firmy i instytucje, najbardziej rzetelne w zakresie realizowania obowiązków ubezpieczeniowych,.

Członkami Kapituły konkursu są przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw. Wyróżnienia będą przyznane w trzech kategoriach.

Płatnicy, którzy prawidłowo wypełniali obowiązki płatnika składek, w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków, zostaną wyróżnieni w kategorii „Rzetelny Płatnik”. Wyróżnienie „Dobry Przykład” otrzymają ci, którzy aktywnie współpracowali z ZUS przy wdrażanych projektach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców przy programach Płatnik, ePłatnik, e-Akta, czy e-ZLA. „Nadzieja ubezpieczeń” przypadnie zaś tym, którzy najbardziej angażują się w programy edukacyjne.

REKLAMA

Więcej informacji na temat Tygodnia Przedsiębiorcy znajdziesz na stronie www.zus.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA