REKLAMA
  1. bizblog
  2. Motoryzacja
  3. Technologie

Nowa era transportu? Elon Musk podał datę premiery swojej elektrycznej ciężarówki

Cybertruck ma zostać przedstawiony światu 21 listopada 2019 roku. Ta data może być przełomowa nie tylko dla prezesa Tesli, który nie od wczoraj marzył o imperium ciężarówek elektrycznych, ale i dla całego świata.

09.11.2019
8:16
Ciężarówka Tesli. Elon Musk podał datę premiery swojej elektryzującej nowości
REKLAMA

Elon Musk dwa lata mówił o stworzeniu transportera zasilanego energią elektryczną, a teraz to życzenie staje się rzeczywistością. Za dwa tygodnie miliarder będzie mógł zaprezentować ciężarówkę Tesli, która może odmienić światowy rynek transportowy.

REKLAMA

Co prawda projekty swoich elektrycznych odpowiedników zaprezentował już Ford w postaci swojego F-150, przygotowuje się do tego także General Motors, a do produkcji masowej w przyszłym roku przygotowuje się też Rivian ze swoim R1T. Acha, jest jeszcze Bollinger. To jednak dla Muska nic wielkiego.

Musk ogłasza premierę Cybertrucka i nawiązuje w niej do "Łowcy Androidów"

Co wiemy o przełomowym wynalazku od samego prezesa koncernu?

Prezes Tesli wychwalał swój nowy pickup, wspominając przy tym, że przewyższy on Forda F-150, a przy tym będzie bardziej sportowy od Porsche 911. Ma to zapewnić brak faktycznej konkurencji i utrzymać Teslę na szczycie podium biznesu elektrycznych aut.

Cybertruck nie wygląda jak cokolwiek, co krąży po internecie, a co widziałem. Bliżej mu do opancerzonego transportera z przyszłości

- napisał Elon

Podobno ma posiadać gniazdka elektryczne, pozwalające na użytkowanie w terenie ciężkich narzędzi o dużej mocy, bez generatora i to przez cały dzień.

REKLAMA

W przeszłości Musk wspominał, że ciężarówka Tesli będzie miała zasięg od 400 do 500 mil na jednym ładowaniu, a jej cena ma być niższa od 50 tys. dolarów. Jednak dopiero 21 listopada w Los Angeles okaże się jakie liczby ostatecznie będą wchodziły w grę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA