REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Donald Trump grozi Facebookowi i Twitterowi likwidacją. Szał prezydenta USA nie mija

„Poddamy je daleko idącym regulacjom albo zamkniemy” – ostrzega Donald Trump. Prezydent USA oskarża serwisy społecznościowe o „całkowite uciszanie głosów konserwatystów” i grozi, że dłużej tego nie będzie tolerował. „Ogarnijcie się, natychmiast!” – napisał na... Twitterze.

27.05.2020
15:07
Donald Trump grozi zamknięciem Facebooka i Twittera. Konflikt z serwisami społecznościowymi eskaluje
REKLAMA

Nagła chęć uciszenia mediów społecznościowych u głównego lokatora Białego Domu pojawiła się po tym, gdy Twitter po raz pierwszy postanowił oznaczyć jeden ze wpisów Trumpa jako niemający oparcia w faktach, co już opisaliśmy na Bizblogu.

REKLAMA

Prezydent USA, który zamieścił już na Twitterze grubo ponad 40 tys. wpisów i ma 80 mln obserwujących, z jednego z największych fanów tego serwisu społecznościowego nagle stał się jego śmiertelnym wrogiem. Donald Trump uznał, że zarówno on, jak i inni konserwatyści są ofiarami brutalnego tłumienia wolności słowa.

Republikanie mają wrażenie, że platformy mediów społecznościowych całkowicie uciszają głosy konserwatystów. Poddamy je daleko idącym regulacjom albo zamkniemy, zanim pozwolimy, by to ponownie się zdarzyło

– zagroził Trump.

„Widzieliśmy, co chcieli zrobić w 2016 roku, ale im się nie udało. Nie możemy pozwolić, by powtórzyła się bardziej wyrafinowana wersja tego samego” – dodał prezydent USA.

O co właściwie poszło? Wbrew pozorom Twitter nie usunął żadnego wpisu Trumpa ani tym bardziej go nie zablokował. Furię prezydenta wywołało oznaczenie jednego z jego tweetów adnotacją „Poznajcie fakty o głosowaniu korespondencyjnym” – pod linkiem zamieszono informację, że twierdzenia Trumpa na temat takich wyborów zostały przez ekspertów od weryfikacji treści uznane za bezpodstawne.

REKLAMA

Donald Trump szybko odpowiedział – oczywiście na Twitterze – że jest to… wpływanie na wynik nadchodzących wyborów prezydenckich. Prezydent USA poskarżył się przy tym, że Twitter „całkowicie tłumi wolność słowa” i pogroził, że jako prezydent na to „nie pozwoli”.

Podobne – choć nieco łagodniejsze – pogróżki pod adresem największych amerykańskich mediów społecznościowych Donald Trump wyraził (oczywiście na Twitterze) w połowie maja. Stwierdził wtedy, że „całkowitą kontrolę” nad Facebookiem, Instagramem, Twitterem i Googlem ma „radykalna lewica”. Zapowiedział wówczas, że jego administracja pracuje nad „uleczeniem tej nielegalnej sytuacji”.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA